Wellness Vision

Mít své vlastní wellness, které dokáže splnit i ty největší sny o dokonalé relaxaci, by si přál asi každý z nás. Kde však najít dostatek inspirace? Připravili jsme malý výběr z několika našich realizací domácích wellness. A pokud vás zajímají spíše veřejná wellness, tak vydržte, ta představíme v dalším dílu.

Hledání ideálního wellness & spa

Naplánovat wellness, které dokáže spojit výhody technologie, vkusný a citlivý design a zároveň bude energeticky úsporné i promyšlené, není jednoduchá záležitost.

Domácí wellness centrum

Našim klientům jsme oporou od okamžiku, kdy je poprvé napadne si své wellness pořídit. Pomůžeme s výběrem nepřeberného množství wellness produktů, ať to je:

 • sauna (finská, infrasauna, kombinovaná sauna, biosauna…)
 • ochlazovna (ochlazovací sprcha, káď, přelivné vědro, bazének… )
 • vířivka (vestavěná, samostatně stojící, pro 2 osoby nebo více… )
 • bazén (na plavání i relaxaci – bazény dodáváme jen jako součást wellness nikoli samostatně)
 • odpočívárna (relaxační místnost pro vstřebání účinků procedur… )
 • Kneippův chodník (klasická terapie, která vzpruží celé tělo…)
 • parní kabina (parní lázeň mnoha typů, římská, solná, bylinná, caldarium…)
 • a mnoho dalšího

Zpočátku se hodně ptáme. Pak přemýšlíme, kreslíme si a radíme se. V dalším kroku vám doporučíme řešení vašeho wellness s ohledem na všechny vaše požadavky. Navrhneme vhodné materiály i umístění jednotlivých wellness částí do prostoru, který máte k dispozici.

Pořiďte si wellness i k vám domů

S námi se nemusíte bát, že by bylo pořízení wellness složité nebo dokonce obtížné. Celým procesem vás provedeme a postaráme se o to, abyste s ním měli co nejméně starostí.

Vše vás bude bavit – protože na vás bude jen rozhodnutí, o ostatní se budeme starat my. Předložíme vám návrhy, vizualizace, zpracujeme projektovou i stavební dokumentaci a celé wellness dokážeme vybudovat. Od A až do Z.

Podobně, jako tomu bylo v následujících konkrétních případech.

 

Luxusní wellness poblíž šimpanzů a žiraf

Kdepak, není to v Africe. Toto harmonické rodinné wellness jsme stavěli v domě, který se nachází nedaleko pražské ZOO v Troji.

Saunování má pro tělo blahodárné účinky

Klient byl z cest po světě zvyklý na nadstandardní péči hotelových wellness a přál si mít něco podobného doma. Pro dokonalou relaxaci jsme do wellness chytře umístili tyto části:

 • hydromasážní vířivku
 • tepidarium s vyhřívaným keramickým lehátkem
 • prosklenou multifunkční saunu Future
 • Kneippovu lázeň
 • ochlazovací sprchu

Myšlenka tohoto wellness je jednoduchá a přitom dokonale funkční.

Hlavním bodem je sauna Future. Po saunování následuje cesta do ochlazovací sprchy, protože bez ní jsou účinky sauny poloviční.

Poté si klient může dopřát odpočinek v tepidáriu, což je druh parní lázně. Je zde příjemná teplota a navíc vyhřívané keramické lehátko. Tam si odpočine a vstřebá účinky sauny nebo vířivky.

Sauna Future a tepidárium s vyhřívaným keramickým lehátkem

Po práci může klient, společně se svými nejbližšími, nabrat síly v masážní vířivce Riviera Pool Strato. Tato vířivka se vyznačuje speciálním samonosným krytem, který lze využít jako denní lůžko. Tím se šetří prostor a násobí se užitné vlastnosti vířivky.

 

Malé rodinné wellness na terase

Na druhé straně, alespoň co se rozsahu týče, stojí toto typické malé wellness, které má klient na terase svého domu. Tu dříve využíval minimálně, ale to se změnilo poté, co se rozhodl pořídit si finskou saunu a vířivku.

Vířivku můžete mít i vy na své terase

Výhodou tohoto řešení je to, že na terase mají s rodinou úplné soukromí a klid. A navíc – výhled po okolí, ten je k nezaplacení. Z vířivky mohou v teplé vodě obklopeni bublinkami sledovat nejen noční oblohu, ale užívají si i západy slunce za nedalekým lesíkem.

Venkovní vířivka značky Aquavia Spa je vyrobena ve Španělsku a je určena pro 3 osoby. Poskytuje perfektní masáž celého těla a vejde se do ní téměř 800 litrů vody.

U podobných řešení je nutné dobře spočítat nosnost stropu nebo podlahy. Protože i samotná vířivka je poměrně těžká, natož když je naplněná vodou a leží v ní 3 dospělé osoby.

Sauna Native má prosklenou čelní stěnu a umožňuje provoz jako klasická finská sauna i bio sauna, tj. s nižší teplotou vzduchu a vyšší vlhkostí.

 

Solnou jeskyni můžete mít doma i vy

Stejně, jako v ostatních případech, i zde záleží na prostoru, který máte k dispozici. V této konkrétní realizaci měl zákazník poměrně velkorysou místnost, kterou jsme, pomocí cca 1000 cihliček z pravé soli, proměnili v solnou jeskyni.

Relaxační místnost plná soli

Sůl je zde opravdu všude: najdete ji ve formě drobných krystalků na podlaze, jako cihly na stěnách (ty jsou navíc podsvícené) a v rozích je kamenný vodopád z velkých krystalů.

Zvláštností je strop, který je tvořen stovkami drobných krápníků. Několik z nich skrývá ve své špičce neviditelné bodové osvětlení, které večer, po zapnutí, vytvoří nádherné hvězdné nebe a zajímavé světelné efekty v solných zdech.

Stěny ze solných cihel i s podsvícením

A k čemu je dobrá sůl na stěnách? Pokud jste někdy byli u moře, určitě jste si všimli, že se vám tam dobře dýchá. To je způsobené drobnými mikrokrystalky soli, které jsou všude ve vzduchu. Ty mají na organismus léčivé účinky, čistí dýchací cesty a pomáhají tělu zbavit se nežádoucích látek.

 

Sauna patří do každého wellness

Když mluvíme s našimi klienty o tom, co si představí pod pojmem domácí wellness, téměř všichni se shodnou na tom, že by jeho srdcem měla být sauna.

A je to tak správně. Sauna má totiž ohromně pozitivní vliv na naše zdraví, ale hlavně na to, jak se cítíme a jak přemýšlíme. Na žádném jiném místě si nebudete moci dopřát takovou relaxaci a nikde si tak neodpočinete, jako právě v sauně.

Prosklená sauna Native

Saun máme mnoho druhů a liší se podle toho, jaká je v nich teplota a vlhkost vzduchu. Nejznámější je finská sauna, kde je dosahuje teplota až 100 °C a vzdušná vlhkost je minimální.

Velkou oblibu si v posledních letech získává kombinovaná sauna – ta spojuje do jedné kabiny finskou saunu, infrasaunu a parní kabinu. Lépe se v ní dýchá a vlastně získáte 3 sauny na jednom prostoru.

Bio sauna Modus

Široké možnosti máme i v designovém pojetí sauny. Pro naše klienty stavíme sauny s kamenným obkladem, sauny s velkorysým prosklením, ale také například sauny samostatně stojící.

Prohlédněte si 4 nedávné realizace našich saun, které se staly součástí rodinných wellness u našich zákazníků. Každá je jiná – velikostí, provedením, funkcemi… ale přesto mají jedno stejné: poskytují svým majitelům maximální komfort a posilují jejich organismus a imunitní systém.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10