Wellness Vision

Relaxační místnost plná soli v rodinném domě v Liberci

Útulný prostor vonící čerstvou solí slouží jako skvělé místo pro odpočinek. Dýchání vzduchu, který je prosycený solnými mikrokrystalky je nesmírně zdravé a má léčivé účinky na organismus.

Co jsme dělali?

Realizace této nádherné privátní solné jeskyně obsahuje 4 hlavní části:

  • stěny ze solných cihel a s podsvětlením
  • podlaha s krystalickou solí
  • exkluzivní strop s krápníky a bodovým osvětlením
  • solný vodopád z velkých krystalů soli
#

Sůl nad zlato – to už vědí i králové v pohádkách

Dopřávat si léčebnou solnou kůru kdykoli je napadne, může od tohoto roku i rodina v Liberci, které jsme navrhli a postavili solnou jeskyni. Privátní relaxační místnost je plná soli – na stěnách i na podlaze. A na stropě jsou krápníky, které pomáhají dotvářet úžasnou atmosféru společně se speciálním nepřímým osvětlením.

Vstup do solné jeskyně je možný přímo z obývacího pokoje. A protože atmosféra podsvícených solných bloků je opravdu magická, rozhodl se klient pro prosklené dveře. Jeskyně tak příjemně a nenásilně dotváří interiér domu.

Vstup do solné jeskyně z obývacího pokoje rodinného domu

1000 solných cihliček

Himálajskou sůl vozíme z tradičních solných dolů z Pákistánu. A aby její krása na stěnách místnosti vynikla, podsvítíme ji světly.

600 kg krystalické soli

Aby byl účinek i dojem dokonalý, najdete opravdickou sůl i na podlaze. Celková užitná plocha soli se tak výrazně zvětší.

Vodopád a krápníky

V rohu místnosti je kamenný vodopád ze solných krystalů a na stropě krápníková výzdoba se zabudovaným osvětlením.

Interiér solné jeskyně s krápníkovým stropem a solným vodopádem

 

Pobyt v solné jeskyni je příjemným způsobem, jak si odpočinout od každodenních starostí, ale sůl navíc pozitivně působí na mnoho zdravotních obtíží. Blahodárný léčivý efekt soli se využívá v mnoha specializovaných lázních a pomáhá při neurózách, bolestech hlavy, stresu i depresích.

 

Vlivem tepla se minerály ze solných bloků samovolně uvolňují do ovzduší a vytváří tak v místnosti léčivé mikroklima. Chlorid sodný (sůl) pročišťuje dýchací cesty od usazenin, alergenů, nečistot, pozvolna uvolňuje hlen a má antibakteriální účinky. Tato inhalace zbavuje tělo nežádoucích látek a pro organismus je velmi zdravá.

 

Podívejte se na další fotografie solné jeskyně:

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10