Wellness Vision

Kdo by nechtěl přeměnit svoji zahradu v oázu klidu a pohody? Domácí wellness nabízí nejlepší možnost jak snadno a kdykoli uniknout od shonu každodenního života do míst, kde se cítíte nejlépe. Možnosti privátního wellness jsou v podstatě nekonečné – od relaxační sauny, přes osvěžující bazén, vířivku až po parní kabinu. Nabízíme přehled několika zásadních wellness prvků a malý návod, jak je co nejlépe začlenit do vaší zahrady.

Náročný den plný stresu a starostí můžete zakončit příjemným odpočinkem. Doma, aniž byste museli jezdit do nějakého veřejného wellness. Stačí pár kroků a rázem se ocitnete ve svém privátním wellness tam, kde to máte nejraději.

Důvodů, proč je soukromé wellness stále oblíbenější je několik:

 • je stále otevřené, ráno, ve dne i v noci
 • nemusíte platit vstupné
 • už žádné cestování, vše máte jen pár kroků od obýváku
 • naprosté soukromí, nikdo vás nebude rušit
 • dokonalá čistota
 • vše je podřízeno vaší představě

Wellness na zahradě má oproti tomu v domě několik nesporných výhod.

Ta největší spočívá v tom, že venku máte spoustu místa a nejste omezováni prostorem mezi čtyřmi stěnami. Obejdete se bez složité a drahé rekonstrukce domu, takže si zahradní wellness můžete pořídit v podstatě kdykoli.

Navíc je na venku na zahradě možné wellness prvky postupně přidávat. První rok postavíte saunu s ochlazovnou a další rok přidáte třeba vířivku.

Možností jsou spousty.

Nemusíte se bát ani toho, že vás bude ve venkovním wellness omezovat počasí. Při dobrém plánování a použití správných a osvědčených materiálů si budete moci své wellness užívat po celý rok.

A v zimě vás bude bavit nejvíce.

 

Dobrý plán je základ úspěchu

Návrh wellness na zahradě si můžete zkusit načrtnout sami. Inspirovat se můžete již hotovými realizacemi. Jenže, ač to může vypadat jednoduše, ve wellness má vše své zákonitosti a výsledek pravděpodobně dopadne všelijak.

Základem najít na zahradě to správné místo.

Pro wellness platí dvě důležitá pravidla: klid a prostor, kam se budete moci dívat. Potřebujete zkrátka nějaký příjemný výhled – na svůj dům či kvetoucí zahradu s krásnými západy slunce.

Takže můžete rovnou vyloučit ten roh vaší zahrady, kde soused několikrát do týdne cosi hlučně vyrábí v dílně nebo to místo u plotu, kam byste měli výhled akorát tak do plotu z tújí.

Takové wellness vás bavit nebude.

Chcete-li mít jistotu, že bude vše tak, jak jste si vysnili, svěřte návrh zahradního wellness profesionálům.

Pro začátek vám nabízíme seznam šesti kroků, jak postupovat, pokud chcete domácí wellness.

 

Finská sauna: nesmí chybět v žádném wellness

Sauna není jen o tom posadit se v horku na dřevěnou lavici a vypotit litry potu. Sauna je především rituál, který vás zbaví stresu a napětí. A jako bonus získáte mnoho dalších zdravotních benefitů, z nichž ten největší je posílení imunitního systému.

Bez sauny zkrátka není žádné wellness úplné.

Pokud bychom měli doporučit jedno pravidlo, tak to, že stavbou sauny by mělo začít budování každého zahradního wellness.

Venkovní sauna nejlépe vystihuje to, kvůli čemu si wellness pořizujete. Je místem, kde útulné teplo a vonící dřevo přímo vzbuzuje pocity klidu a bezpečí.

Odpočívárna: prostor pro odpočinek

Odpočívárna slouží pro relaxaci po jednotlivých wellness procedurách a také k tomu, aby tělo vstřebalo v klidu jejich účinky.

Anebo ji můžete využívat v chladnějších měsících, když si budete chtít chvíli poležet s dobrou knihou a venku už je chladno.

Meditace nebo lenošení jen tak.

To vše je odpočívárna.

Nejčastěji najdete odpočívárnu jako součást konstrukce venkovní sauny. Bývá oddělená stěnou a dveřmi, kterými pak při otevření může proudit zbytkové teplo ze sauny a ohřívat tak prostor pro odpočinek.

Domácí wellness - odpočívárna

 

Ochlazovna: osvěžení nejen po sauně

Po intenzivní tepelné proceduře v sauně je důležité pořádné ochlazení. Rychlé snížení teploty těla tak přímo souvisí se saunováním.

Ochlazovna zkrátka nesmí chybět v žádném zahradním wellness.

Zároveň si v chladné vodě užijete osvěžující pocit a získáte ze sauny maximum pro vaše zdraví.

Na zahradě lze řešit ochlazování několika způsoby:

 • ochlazovací sprcha
 • koupací jezírko
 • ochlazovací káď
 • polévací vědro

Více se o zdravotních benefitech a všech způsobech ochlazování dočtete v našem specializovaném článku zde.

Domácí wellness u herce Martina Zounara

Vířivka: relaxace pod hvězdami

Nic nezklidní duši a nepohladí tělo tak jako chvíle ve vířivce. Příjemně teplá voda a spousta kyslíkových bublinek dokáží s lidským tělem i duší divy.

Umístění vířivky venku, pod širým nebem, ještě více podtrhuje její výhody a zážitek z relaxace je mnohem silnější.

Whirlpool, jak se také vířivce někdy říká, můžete mít ve dvou provedeních:

 • samostatně stojící
 • částečně nebo úplně zapuštěný (jeho horní hrana je pak zároveň s podlahou)

Zajímá vás jak maximalizovat zdravotní účinky koupele ve vířivce? Pak vám nesmí uniknout tento článek!

Domácí wellness - vířivka

Bazén: aktivní pohyb nebo cákání jen tak

Pořádný dlouhý bazén na plavání nebo stačí menší s protiproudem? Možností jak řešit bazén na zahradě, je opravdu nespočet.

Plavání do wellness procedur každopádně patří. Tak jako bublinky do šampaňského.

Toto cvičení posiluje centrum a svaly celého těla, zlepšuje kardiovaskulární zdraví a pomáhá při hubnutí. Preventivně také působí proti osteoporóze.

Domácí wellness - bazén na zahradě

Parní kabina: voňavá pára pro krásu i pohodu

Parní lázeň sice není u venkovních wellness tak častá, ale v našem článku rozhodně nesmí chybět.

Parní kabina poskytuje hlubokou relaxaci, čistí a hydratuje pokožku, urychluje metabolismus a působí jako prevence proti revmatismu a bolestem svalů a kloubů. Navíc jsou její nižší teploty a vysoká vlhkost vzduchu opravdu nekonečně příjemné.

A nejlepší na parní lázni je to, že do ní mohou i ti, kterým tak nevyhovují vysoké teploty finské sauny. Takže i malé děti nebo senioři v pokročilém věku.

Existuje spousta druhů parních lázní, takže pokud se chcete dozvědět jak se liší bylinná parní lázeň, hammam nebo třeba rhassoul či caldarium nebo tepidarium, klikněte hned na náš specializovaný článek!

 

Ekologické aspekty – cesta ke zdraví a dobrému svědomí

Při budování domácího wellness na zahradě je stále důležitější brát v úvahu i ekologické aspekty. Volba přírodních a šetrných materiálů, energeticky úsporných řešení a zařízení a používání obnovitelných zdrojů energie pomáhá snížit dopady na životní prostředí a zároveň snižuje i provozní náklady.

Domácí privátní wellness na zahradě je úžasný způsob, jak si dopřát klid, pohodu, odpočinek a zároveň pečovat o své tělo a mysl.

Najděte to nejlepší místo na své zahradě a začněte.

My vám s návrhy i realizací rádi pomůžeme.

Pro začátek se můžete inspirovat v našem wellness showroomu, který vám rádi zpřístupníme i po běžné otevírací době. Tak, abyste měli dokonalé soukromí a mohli si jednotlivé procedury vyzkoušet na vlastní kůži.

Kontaktujte nás

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10