Wellness Vision

Pravidelná koupel ve vířivce uvolní unavené i bolavé svaly a posílí imunitní systém. Vířící teplá voda plná kyslíkových bublinek dokáže normalizovat krevní tlak a často i hladinu cukru v krvi. Zdravotních benefitů vířivky je zkrátka spousta. Abyste si je všechny mohli užít na maximum, připravili jsme pro vás tohoto průvodce.

1. Teplota vody ve vířivce je zásadní

U každé kvalitní vířivky lze teplotu vířivky nastavit a systém ji pak automaticky hlídá. Optimální teplota vody ve vířivce se pohybuje kolem 37 °C a správně by neměla být vyšší než je teplota lidského těla.

V zimních měsících (a zvláště chcete-li se prohřát například po celodenním lyžování na sjezdovce) lze teplotu vody zvýšit i nad 38 °C, ale neměli byste přesáhnout 40 °C. Svůj organismus byste neměli přehřívat.

Pokud se s vámi ve vířivce koupají i malé děti, nastavte na ovladači raději teplotu nižší – doporučuje se 35 – 36 °C.

Stejnou teplotu si užívejte také v případě, že chcete dosáhnout povzbuzujícího a revitalizačního účinku koupele. Večer se vám bude lépe usínat.

Venkovní vířivka může být ozdobou vaší zahrady

Platí také pravidlo: čím vyšší teplota vody, tím by měla být vyšší hodnota hydromasáže.

Těhotné ženy se vířivek nemusí obávat, jsou zcela bezpečné. Během těhotenství však buďte opatrní během používání vířivek ve wellness centrech – tam může hrozit zvýšené riziko infekce. Domácí vířivky jsou z tohoto důvodu rozhodně bezpečnější.

 

2. Půl hodiny denně je pro zdraví optimální

Některé lékařské studie tvrdí, že po 20 minutách koupele ve vířivce lidské tělo využívá maximum zdravotních benefitů teplé okysličené vody. A po této době se již benefity dále nezvyšují.

Jenže na lidské tělo ve vířivce nepůsobí jen blahodárné teplo a voda plná kyslíkových bublinek.

Zapomenout nesmíme na vztlak vody – lidské tělo nadnáší a zmírňuje tak účinky gravitace. To ulevuje kloubům i všem svalům v těle, zmírňuje otoky i případnou bolest.

Nechte svoje tělo masírovat miliony bublinek

Tlak vody na tělo navíc působí i na plíce. Dýchání ve vodě je tak přirozeně intenzivnější a vnitřní svaly v těle jsou tak využívány mnohem více. Tím se posilují a cvičí k větší vytrvalosti.

Delší lázeň a odpočinek ve vodě ovlivňuje i nervový systém. Relaxaci v teplé vodě někdo přirovnává k účinkům meditace. Celkové uvolnění, pohoda, odpočinek a klid jsou v tomto případě pro lidský organismus nenahraditelné.

Za 30 minut relaxace ve vířivce z vás bude úplně jiný člověk.

 

3. Před koupelí ve vířivce nejezte

Vířivka po vydatném obědě nebo večeři? Chyba! Možná máte pocit, že ve vířivce jen odpočíváte, ale vaše tělo stále pracuje. Do vířivky (ale ani do sauny) proto raději nechoďte dříve než 2 hodiny po dobrém jídle.

A pokud jste povečeřeli svatomartinskou husu se dvěma druhy knedlíků a velkou porcí zelí, raději odložte koupel ve whirlpoolu až na další den.

Vířivku si užijete nejlépe s přáteli

4. Osprchujte se!

Plánujete odpočinek ve vířivce po namáhavém dni? Než se ponoříte do vody plné tisíců bublinek, vezměte to přes sprchu a smyjte ze sebe pot a kosmetické přípravky.

Stačí rychlé osprchování. Díky tomu však zůstane vaše voda ve vířivce déle čistá, nespotřebujete tolik chemie a nebudete zbytečně zanášet filtr.

 

5. Po každé koupeli si dopřejte odpočinek

Přemýšleli jste někdy o tom, proč jsou ve wellness centrech odpočívárny? Klidový režim je totiž důležitý po každé wellness proceduře, vířivku nevyjímaje.

Dopřejte svému tělu po každé koupeli ve vířivce klid na pohodlném lůžku. Pusťte si tlumenou hudbu nebo poslouchejte ticho. Zapalte svíčky nebo odpočívárnu rozvoňte vonnými esencemi.

Váš organismus potřebuje čas na regeneraci a vstřebání účinků koupele ve vířivce. Stačí 10 – 15 minut sladkého nicnedělání.

Vířivku můžete mít i na vaší terase

6. Alkohol ve vířivce opravdu není dobrý nápad

Jednou pro vždy: wellness a alkohol nejdou dohromady. I když jste možná někdy v minulosti skončili na konci skvěle rozjeté párty všichni ve vířivce a šampaňské teklo proudem.

Alkohol dehydratuje, rozšiřuje krevní cévy a zvyšuje tělesnou teplotu. Účinky koupele ve vířivce jsou stejné, takže pokud při tom budete pít větší množství alkoholu, násobně a zbytečně tak přetížíte svůj organismus.

Způsobit si můžete závratě, nevolnost, bušení srdce či mdloby. Navíc vám nejspíš bude další den dost špatně a pořídíte si silnou bolest hlavy.

Zbytečné nepříjemnosti vám také může způsobit rozbitá sklenička, která spadne do vířivky. Ne, opravdu ten alkohol za ty problémy nestojí, věřte nám.

Na druhou stranu: trocha dobrého vína vám ani ve vířivce zcela jistě neublíží.

 

7. Aromaterapie zvyšuje účinky vířivé koupele

Aromaterapie vhodně doplňuje a násobí účinky vířivky. Stačí přidat několik kapek vonných esencí na hladinu vodní lázně. Během malé chvíle se rozvine příjemná vůně po celé vířivce.

Různé vůně mají různé účinky. Eukalyptová esence napomáhá hlubší relaxaci a zklidňuje, citronové aroma do vířivky má antiseptické účinky a povzbuzuje.

 

8. Bez chromoterapie není vířivka úplná

Chromoterapie je léčba pomocí barev. Různé barvy světla mají vliv na náladu, mysl i lidské tělo.

Ve vířivce se využívají podvodní světla, která dokáží barvu měnit. Je tedy potřeba vybírat model, který tuto funkci má zabudovanou již z výroby, pozdější zabudování do skořepiny není možné.

Přemýšlíte, že si vířivku konečně také pořídíte?

Zastavte se v našem wellness showroomu a nezávazně si vyzkoušejte španělské vířivky Aquavia Spa, německé Riviera Pool nebo české vířivky Caretta Spa.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10