Wellness Vision

Swim Spa není ani bazén ani klasická vířivka. Přesto v nich můžete plavat i relaxovat v moři bublinek. Swim Spa si totiž z obou světů berou to nejlepší. A proto jsou stále oblíbenější. Dokáží k vám domů nebo na zahradu přinést nekonečné možnosti zábavy, cvičení a relaxace. Pokud váháte, zda bude Swim Spa správnou volbou i pro vás, přečtěte si následující článek, kde vám představíme všechny výhody i nevýhody tohoto unikátního wellness produktu.

Co je to Swim Spa vířivka?

Abyste si mohli skvěle zaplavat, potřebovali jste ještě do nedávna pořádný bazén. Minimálně 8, spíše více metrů dlouhý. A ten zabere pořádný kus zahrady, nemluvě pokud byste jej chtěli uvnitř svého domu.

Swim Spa vířivka

Swim Spa vířivka je vlastně kompaktní bazén.

Je hlubší než klasická vířivka a má protiproud.

Což znamená, že v něm můžete pohodlně plavat.

A také si užívat relaxaci mezi tisíci vzduchových bublinek.

Jako v klasické vířivce.

Zkrátka, jak budete zrovna chtít.

Swim Spa vířivka

Existují dva druhy Swim Spa vířivek:

  • ty, které obsahují dvě oddělené části, jednu pro plavání, druhou pro relaxaci
  • kombinované, které mají pouze jednu část, kde lze plavat i relaxovat

Oba druhy jsou určené pro domácí wellness nebo v případě, že chcete svůj domov se Swim Spa krátkodobě pronajímat.

Pořiďťe si domů Swim Spa vířivku

Umístění Swim Spa vířivky

Před zakoupením Swim Spa vířivky je důležité zvážit vhodné umístění pro její instalaci. A v úvahu musíte vzít několik zásadních faktorů:

  1. Uvnitř nebo venku: moderní Swim Spa vířivky umožňují celoroční koupání a provoz pod otevřeným nebem, nevadí jim mráz v zimě ani vysoké teploty v létě. Vířivka na zahradě nebude zabírat cenné místo v domě a koupání i relaxace venku vás bude bavit určitě více.
  2. Zapuštěná nebo samostatně stojící: Swim Spa můžete mít zapuštěné v zemi, takže bude zároveň s terasou či podlahou a bude se vám do ní pohodlně vstupovat. Nebo jen Swim Spa postavíte na pevný povrch a pak budete potřebovat vhodné schůdky. To první řešení je náročnější na přípravu, ale určitě ho doporučujeme.
  3. Příprava podkladu: Samotná Swim Spa může vážit stovky kilogramů. A nezapomeňte přičíst i hmotnost vody. Takže se hravě dostanete na celkovou váhu několika tun. To znamená, že bez základové desky zpevněné kari sítí to nejspíš nepůjde.
  4. Elektrické napájení: Swim Spa vířivky vyžadují pro provoz čerpadel a dalších zařízení přívod elektrické energie. Klasická zásuvka 220 V v takovém případě stačit nebude, většinou je nutné připojení přímo do svorkovnice rozvaděče (400 V).
  5. Přívod vody: Do větších Swim Spa se může vejít až 7 tisíc litrů vody, proto byste měli mít přívod někde v její blízkosti. Na druhou stranu: v případě nouze stačí i zahradní hadice, protože vodu nebudete měnit příliš často.

Swim Spa vířivka

Výhody Swim Spa vířivek

Jsou menší než bazén: když se vám na zahradu nebo domů klasický bazén nevejde a přesto rádi plavete, je Swim Spa ideální řešení

Nižší náklady na údržbu i provoz: díky menšímu rozměru a integrované filtraci bude údržba i provoz levnější než tradiční bazény. Navíc mají Swim Spa vířivky termo-kryt, který brání vychladnutí vody v zimních měsících.

Jsou multifunkční: Swim Spa nabízí možnost cvičení a relaxace na jednom místě, takže jsou ideální pro ty, kdo chtějí kombinovat fyzickou aktivitu s odpočinkem.

Terapeutické účinky: mají masážní trysky jako běžné vířivky, takže mají i stejné blahodárné účinky na lidský organismus, včetně všech typů masáží, uvolnění svalů a zmírnění bolesti.

Swim Spa vířivka

Nevýhody Swim Spa vířivek

Cena: jsou dražší než běžné vířivky, zejména pokud jsou vybavené pokročilými funkcemi.

Omezený prostor pro plavání: Swim Spa sice nabízejí možnost plavání proti proudu, ale někomu tento způsob nemusí vyhovovat, doporučujeme nejdříve vyzkoušet.

Náročnější údržba: správná a pravidelná údržba Swim Spa vířivky je důležitá pro správné a optimální fungování.

Náklady na provoz: počítejte s vyšší spotřebou elektrické energie a vody, zejména pokud své Swim Spa budete využívat velmi často.

Swim Spa vířivky jsou skvělá volba, pokud hledáte možnost plavání a relaxace v jednom zařízení a nemáte místa nazbyt. Před pořízením však pečlivě zvažte všechny faktory, včetně vhodného umístění a nákladů na provoz.

Se správnou údržbou vám však Swim Spa vířivka přinese do vaší domácnosti či zahrady spoustu let relaxace a zábavy. A vaše děti či vnoučata bude bavit úplně nejvíc.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10