Wellness Vision

Voda je život a zdraví. To věděli již staří Římané, kteří s oblibou holdovali koupelím a odpočinku v termálních lázních. Vodní rituály sloužily nejen k očistě a relaxaci, ale měly i společenský aspekt, kdy se během společné koupele lidé nejen setkávali, ale nezřídka i sjednávali obchody. I my dnes přicházíme na to, jak velký význam má očista těla i duše.

Jiný kraj, jiný mrav

Jen si to představte. Jste svalnatý Říman a celý den bráníte s mečem v ruce své impérium proti nájezdům loupeživých kmenů. V prachu, dešti, větru i sněhové bouři. Večer přijdete z práce domů, shodíte ze sebe špinavé oblečení, meč opřete o roh postele a prachu a stresu z bojiště se zbavíte v horké vodní lázni.

Zahradní vířivka může existovat i v zapuštěné variantě. Toto řešení má spoustu výhod, ale mnohem více, než u samostatně stojící vířivky, zde záleží na vhodném výběru místa pro vířivku.

Římské lázně byly na svoji dobu velmi důmyslné. Většinou se vytápěly z centrálního ohniště, ze kterého se kouřovody odváděl teplý vzduch pod zděné vany, kde ohříval vodu na požadovanou teplotu.

My si dnes můžeme dopřávat dokonalejší pohodlí domácí vířivky jednodušší a rychlejší cestou. Ale princip koupele je stále stejný a prověřený staletími. Navíc je jen kompresor, který vhání vzduch do trysek a trocha té moderní technologie.

Vířivka u domu vám dnes pohodlně zajistí, stiskem jediného tlačítka, kombinaci teplé vody, masážních trysek a vzduchových bublinek.

 

Domácí vířivka léčí a uzdravuje

To není nadsázka. Vířivá vana (někdy se setkáváme s výrazem whirlpool) má prokazatelné terapeutické účinky na lidské tělo. Do vířivky si můžete vzít sklenku dobrého vína a samozřejmě i někoho, koho máte rádi. Už jen to vám určitě zlepší náladu a zbaví vás stresu.

A to stále není všechno, vířivka toho umí mnohem více!

  • Vířivka zlepší vaši pleť: kůže se stane elastičtější, pevnější a celkově odolnější díky dokonalému prokrvení. Pomáhá i při celulitidě.
  • Vířivka uklidňuje: teplá voda se vzduchem pomocí hydromasáže snižují hladinu stresového hormonu a zklidňuje procesy v těle a podporuje spánek.
  • Vířivá koupel uvolní svaly: díky promyšlenému systému a umístění trysek vás vířivka zbaví bolesti zad a šíje, svaly se zahřejí a stanou se pružnější.
  • Vašim kloubům pro radost: hydroterapie je předepisována i lékaři jako procedura, která pomáhá při artritidě a odstraňuje ztuhlost a otoky kloubů.
  • Whirlpool posílí vaši imunitu: díky pravidelným koupelím v domácí vířivce se vaše tělo stane odolnějším proti nemocem jako je chřipka a nachlazení.

Zimní zahrada může být ideálním místem pro relaxaci ve vířivce. Díky proskleným stěnám, které by se měly dát zatáhnout, máte dokonalé soukromá. Pro letní slunečné měsíce však musíte zajistit možnost větrání, jinak se bude voda ve vířivce přehřívat.

Není vířivka jako vířivka

Nezáleží na tom, zda jste dnešní den strávili cestováním v autě, v kanceláři nebo sportováním. Domácí vířivka se stane vaší oázou klidu i soukromým rehabilitačním centrem. Ve své domácí vířivce si užijete dokonalou relaxaci o samotě či rodinnou zábavu.

Každý z nás je jedinečný a není snadné vybrat tu správnou vířivku, která bude umět vše, co jste si vysnili. Domácí vířivka musí nabídnout komfort, prostor a absolutní využitelnost. A samozřejmě dokonale funkční a bezstarostný provoz.

 

Máte děti? Nezapomeňte při výběru vířivky na speciální vyvýšená místa. Rodinná vířivka musí splňovat požadavky a respektovat potřeby každého člena vaší rodiny.

Jak vybrat domácí vířivku? Abyste nenaletěli a dobře se zorientovali v nabídce vířivek, doporučujeme k přečtení náš předchozí specializovaný článek.

Poradíme vám v něm:

  • kam vířivku umístit
  • zda je lepší vířivka pro 3 nebo 5 osob
  • jaký je rozdíl mezi levnou a kvalitní vířivkou
  • proč dát pozor na konstrukci vířivky a trysky
  • jaké mohou nastat potíže při instalaci vířivky

Patří vířivka na terasu? Nebo je lepší zahradní vířivka?

Základním pravidlem pro umístění vířivky je její přístupnost – domácí vířivka musí být na takovém místě, kde se budete cítit dobře a budete mít chuť relaxovat.

Pergola s možností shrnovacího zastřešení je skvělé místo pro vaši zahradní vířivku. Toto řešení poskytuje dostatek soukromí a majitelé mají výhled na udržovanou zahradu.

Vířivka ve vzdáleném koutě vaší zahrady není dobrý nápad – v zimě se vám nebude chtít chodit jen v ručníku takový kus cesty. Myslete i na takové detaily, jedině tak si svoji vířivku užijete naplno.

Proč je lepší mít vířivku venku?

Vířivka na zahradě vám dá spoustu nových zážitků, jaké jste dosud nepoznali. Kouzelná romantická koupel v teplé 37 °C vodě s pohledem na oblohu plnou hvězd, relaxace v závějích čerstvého sněhu mezi poletujícími vločkami – to vám žádná vířivka v koupelně nabídnout nedokáže.

Moderní vířivky umožňují bezproblémový provoz po celý rok. Nevadí jim horké léto ani mrazivá zima. Díky kvalitnímu provedení si tak můžete venkovní vířivku užívat opravdu za každého počasí.

Když vířivku umístíte poblíž vodní plochy, získáte téměř dokonalé domácí wellness. Teplá voda ve vířivce a chladnější voda v bazénu – co si přát pro vodní radovánky více?

Jak zvolit ideální místo pro vířivku?

Zahradní vířivka se bude krásně vyjímat v takovém místě vaší zahrady, které má nějakou atmosféru. Byla by škoda dát vířivku jen tak někam ke stěně.
Máte na pozemku nějaký oblíbený strom nebo záhon květin? Cítíte se tam skvěle i když si jen sednete do trávy? Vybírejte srdcem, vyplatí se to.

Umístit vířivku na terasu? Skvělý nápad, protože získáte větší intimitu a pokud je terasa zastřešená, budete více chránění před nepřízní počasí. Dobrou volbou může být i zahradní altán.

Nezapomeňte na výhled. Protože dívat se na hromady dříví na topení, které máte složené hned vedle své zahradní vířivky, vás bavit nebude. A vaši manželku už vůbec ne.

Z vířivky byste se měli dívat na něco zajímavého, hezkého – na vaše koupací jezírko či bazén, na zeleň nebo květinové záhony. Většina kvalitních vířivek má svá místa pro odpočinek koncipovaná tak, aby šla vířivka při instalaci natočit do směru nejzajímavějšího výhledu.

 

Přemýšlejte a vytvořte si dokonalé místo, kde budete nabírat síly a budete se cítit dobře. Vaše domácí wellness vám pak poskytne ty nejkrásnější zážitky.

 

Chcete poradit s výběrem své domácí vířivky?

Zastavte se za námi v našem wellness showroomu v Praze. Společně probereme vaše představy a přání a pokud si rezervujete termín předem, budete si moci v úplném soukromí nezávazně vyzkoušet naše nejprodávanější domácí vířivky od španělského a německého výrobce. Těšíme se na vás!

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10