Wellness Vision

Konec roku je časem bilancování. Říká se, že předsevzetí si dává polovina z nás, ale dodrží ho jen desetina. Předsevzetí je naše přání být lepším člověkem. Proto tedy dává smysl. A zvláště, pokud se týká našeho zdraví a duševní pohody.

Cítit se dobře. To je oč tu běží!

Zvláště předvánoční období bývá pro většinu z nás obdobím stresu. Žijeme v uspěchané době a na odpočinek je času čím dál méně. Do doby, než si uvědomíme, že s našim zdravím něco není v pořádku.

Možná je čas na změnu.

Wellness je v podstatě cesta k souladu duše a těla. Wellness vede k celkovému uvolnění, relaxaci a regeneraci organismu. Celkovým zdravím se myslí pohoda, vyrovnanost a stav, kdy je tělo i mysl plná síly. Kdy se zkrátka cítíme fajn.

Je jedno, zda pohody a celkového zdraví docílíte koupelí ve vířivé vaně plné bublinek a aromatických vůní nebo dokonalým prohřátím těla v sauně. Možností relaxace je spousty a každý z nás preferuje něco jiného.

My si pod termínem domácí wellness představujeme prostor, který můžete mít ve svém bytě, domě nebo na terase, ve kterém budete relaxovat, odpočívat a nabírat sílu a energii.

Jak by tedy mohlo takové domácí relaxační centrum vypadat?

Domácí sauna je klíč ke zdraví

Pořídit si domácí wellness neznamená, že musíte být majitel rozlehlé vily se západním a východním křídlem. Rozhodující pro to, co bude vaše wellness obsahovat za relaxační prvky, jsou vždy dvě věci:

 • dostupný prostor (v bytě, rodinném domě, terase nebo na zahradě)
 • objem vaší peněženky (pokud jste nestihli napsat Ježíškovi)

My zastáváme názor, že srdcem každého, i malého wellness, by měla být sauna. Buď tradiční finská sauna, která je charakteristická suchým vzduchem a teplotami kolem 100 °C, anebo infrasauna, kde jsou teploty jen kolem 55 °C a teplo zde produkují infrazářiče.

Novinkou jsou kombinované sauny, které obsahují jak infrazářiče tak saunové topidlo – zde si přijde na své každý bez rozdílu: jde o spojení výhod sauny, infrasauny a díky aktivnímu výparníku i parní sauny.

Pokud milujete vůni bylinek a chtěli byste si užívat pravidelné aromaterapie, možná by se vás oslovila bio-sauna. Ve své podstatě se jedná o druh finské sauny, která má vyšší vlhkost vzduchu a díky speciálnímu výparníku se zde využívá i aromatických vůní.

Všechny uvedené sauny mají společné to, že se v nich vaše tělo prohřívá a zrychluje se metabolismus organismu. Díky tomu se zvyšuje frekvence tepu srdce a krev proudí v těle rychleji. To vede k zčervenání povrchu kůže a pocení. Pot odvádí z těla škodliviny a čistí vaši pleť od nečistot. Ze sauny tak vycházíte s pocitem znovuzrození, možná i díky tomu, že se saunováním uvolňují v mozku hormony štěstí.

Nespornou výhodou je, že abyste si mohli pořídit domácí saunu, stačí vám prostor jen o málo větší než zabírá váš sprchový kout. A částka za opravdu kvalitní saunu na míru, s trvalým servisem, vás také nezruinuje.

K sauně vždy patří ochlazovna

Aby mělo saunování smysl, nezapomeňte ve svém domácím wellness na místo pro ochlazení. Ochlazení má být nejlépe šokové.

Řešení se nabízí spoustu, vezměme ochlazovny od toho nejlevnějšího:

 • ochlazovací vědro nebo ochlazovací káď
 • ochlazovací sprcha
 • ochlazovací bazének s ledem (např. Ice Cube od Riviera Pool)
 • ledovač (stroj produkující kousky ledu)
 • sněhopád (sprcha, kde místo vody padá opravdický sníh)
 • bazén nebo přírodní jezírko

Parní lázeň aneb parní kabina

Pokud si umíte představit vlhké klima tropického pralesa, pak přesně takto funguje parní kabina. Teplota vzduchu je kolem 35 °C a vlhkost až 100 %. Pokud špatně snášíte suchý vzduch ve finské sauně, pak je pro vás parní lázeň ideální volbou.

Generátor páry řídí množství páry a ty kvalitnější umožňují i přidání aromatických vůní. V parní lázni se zbavíte bolesti zad, kloubů, posílíte imunitní systém a vylepšíte si pleť a zbavíte se vrásek, pomůže vám při hubnutí.

Dokonalý relax ve vířivce

Tohle milujeme úplně všichni: horká voňavá voda plná vzduchových bublinek. Pohodlné sedačky a různé druhy masírujících trysek. Pokud to je jen trochu možné, vířivka by neměla chybět v žádném domácím wellness.

Pobyt ve vířivce posiluje krevní oběh, masíruje svaly a má pozitivní vliv na klouby.

A co ještě patří do wellness?

Pro naše klienty jsme navrhli a postavili spoustu domácích wellness. Každé bylo originální a jiné. Stejně tak, jako jejich majitelé. Proto i vybavení a design každého relaxačního koutku nebo místnosti se liší.

Jak bude vaše domácí wellness vypadat, rozhodujete především vy. Na nás můžete nechat zbytek – návrh řešení, architektonický návrh, realizaci i stavbu a vybavení.

Rádi vám poradíme a předvedeme jednotlivé wellness produkty v našem Showroomu v Praze – Uhříněvsi.

A abychom byli úplní, do svého domácího wellness si můžete, kromě prvků uvedených výše, ještě umístit:

 • odpočívárnu: abyste měli kde odpočívat po jednotlivých procedurách
 • kneippův chodník: účinná terapie pro pohodlí a zdraví vašich nohou
 • a mnoho dalšího

Objevte, v čem spočívá kouzlo dokonalého domácího wellness. Udržujte si své zdraví, hýčkejte své tělo a investujte také trochu do sebe. Vaše tělo vám za to poděkuje.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10