Wellness Vision

Dospěli jste k rozhodnutí, že si pro své domácí wellness pořídíte vířivku (někdy se jí říká whirlpool). Málokterý produkt má tak širokou a různorodou nabídku i ceny, jako právě vířivé vany. A navíc, každý prodejce tvrdí, že právě jeho vířivka je ta nejlepší. Jak se v tom vyznat? Máme pro vás pár tipů, které vám při výběru whirlpoolu pomohou.

Kam plánujete vířivku umístit?

Chcete mít vířivku uvnitř vašeho domu nebo bytu? Vířivka venku na zahradě nebo na terase či balkónu vás nebude tolik limitovat velikostí, jako vířivka v interiéru. Nezapomeňte na to, že whirlpool plný vody něco váží – unese vaše podlaha stovky kilogramů na pár metrech čtverečních? To vše je potřeba zvážit ještě předtím, než se pustíte do výběru konkrétního modelu či značky.

Každopádně – kvalitnímu whirlpoolu umístění venku vůbec nevadí. Celoroční bezproblémový provoz vás bude čekat i během tuhé zimy.

Vířivku je možné umístit samostatně stojící nebo zapustit do podlahy. Druhé řešení je stavebně náročnější, ale za odměnu vám bude snazší přístup do whirlpoolu.

Pokud právě stavíte nebo rekonstruujete byt či dům a chcete vířivku do koupelny, máme pro vás jednoduchou radu: vyfoťte si prostor, kam chcete whirlpool umístit a proveďte základní zaměření. My vám nezávazně poradíme a doporučíme konkrétní řešení, jak daný prostor řešit. Můžeme vám připravit i vizualizaci, abyste si mohli lépe představit, jak vše bude vypadat.

Kdo bude vířivku používat?

  1. Kolik osob bude vířivku pravidelně využívat?
  2. Máte nebo plánujete děti?
  3. Existují u vás nějaké zdravotní potíže nebo omezení?

To vše je důležité pro výběr konkrétního modelu vířivky. V určitých případech je také možné zajistit požadované úpravy v umístění trysek tak, aby vám vířivka sedla jako ulitá.

Chcete levnou nebo kvalitní vířivku?

Víte o tom, že provozní náklady na elektrickou energii mohou být u některých vířivek už za pár let vyšší než pořizovací cena vířivky?

A když jsme u těch otázek: je pro vás hlavním kritériem nízká pořizovací cena nebo raději preferujete životnost a kvalitní provedení vířivky?

My ve Wellness Vision jsme vsadili na tradici a osvědčenou kvalitu dvou evropských výrobců: nabízíme exkluzivní vířivky německé značky Riviera Pool a ve střední cenové hladině zastupujeme španělskou značku Aquavia Spa. Obě značky nabízí několik modelů vířivek s nádherným designem a vysokou kvalitou provedení. A obě společnosti existují, navrhují a prodávají whirlpooly již desítky let. Víme, že se na jejich kvalitu můžeme spolehnout.

Někteří prodejci často nabízí levné vířivky vyrobené v Číně nebo z nekvalitního akrylátu, který pak mění barvu, má menší mechanickou odolnost a celková kvalita proti evropským výrobcům pokulhává. Pozor si dejte i při výběru vířivky z Ameriky – v USA se sice Čínské vířivky téměř neprodávají, ale američtí výrobci umí též vyrobit kvalitní i levné vířivky s omezenou dobou životnosti – podle toho, jak si to žádá americký konzument.

Zkrátka: nízká cena u vířivky by vás měla varovat. Whirlpool pod 100 tisíc Kč je jednoznačně rizikový nákup.

Konstrukce a trysky

Při výběru si všímejte, jak je vířivka konstruována. Kvalitní whirlpool by měl mít samonosnou ocelovou konstrukci a jeho vnitřní prostor nesmí být vyplněn. Naopak musí být izolované boční panely a podlaha pod vířivkou, aby se minimalizovaly teplotní ztráty.

Počet a rozvržení trysek je důležité pro efektivitu hydromasáže. Nepodceňujte ani přichycení trysek ke stěně vířivé vany – ty levné jsou zajištěné silikonem a časem u nich dochází k průsaku vody.

Doprava a servis

Ověřte si u prodejce předem, kolik bude instalace vířivky stát. Doprava whirlpoolu na místo není často jednoduchá, někdy je potřeba využít jeřábu nebo dokonce vrtulník. Ptejte se včas, ať vás později nepřekvapí astronomická suma za instalaci!

Kvalitní whirlpool znamená nízkou spotřebu, snadnou údržbu a především servisovatelnost. Špatný servis vás bude stát čas, nervy a peníze. Vybírejte prodejce, který umí zajistit rychlý servis po celé republice a odstranění problému do 48 hodin od nahlášení závady. Není nic horšího, než porouchaná vířivka, kde se vám kazí voda.

Vyznat se v současném trhu není vůbec jednoduché. Chtějte poznat svého dodavatele, vyžádejte si reference, vybírejte pozorně a dejte přednost kvalitě.

Naše společnost vám umí nabídnout kompletní řadu vířivek od osvědčených evropských výrobců, které splňují veškeré normy a kvalitativní požadavky i servis.

Pokud hledáte vířivku do svého hotelu či penzionu, umíme vám nabídnout vířivku na míru a řešení, které bude vyhovovat přísným hygienickým normám. Pro náročné zákazníky navrhujeme a vyrábíme nerezové vířivky, přesně podle vašeho přání.

Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku. Poradíme vám s výběrem. Máme spoustu nápadů a ještě více zkušeností s realizací malých domácích i velkých komerčních wellness.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10