Wellness Vision

V dnešním moderním a rychlém světě jsou hodnoty pohody a zdraví celé rodiny stále důležitější. Wellness není jen slovo, ale představuje způsob života. Cílem rodinného wellness je spojit všechny členy domácnosti a přinášet jim nejen fyzický prospěch, ale i duševní vyrovnanost.

Tento článek si klade za cíl ukázat možnosti začlenění wellness do každodenního rodinného života. Zaměříme se na prvky jako sauna, vířivka, parní lázeň, ochlazovna a odpočívárna.

Ukážeme vám výhody, které tyto procedury mohou poskytnout vaší rodině nebo těm, které máte nejraději.

Zároveň může článek sloužit jako přehled, co vše si můžete k sobě domů pořídit.

Sauna: horké chvilky povzbudí tělo i mysl

Finská sauna je místem, kde se lidský organismus zbavuje toxinů a stresu. Horký vzduch ve spojení s jemnou vodní párou působí na tělo komplexně – zjemňuje pokožku, uvolňuje napětí svalů, zbaví vás bolesti kloubů a posiluje imunitní systém.

Saunování má blahodárné účinky na naše tělo

Společná relaxace v sauně zároveň posiluje rodinné pouto.

Dospělí mohou během saunování probrat vše, co je ten den potkalo, sdílet své zážitky, domluvit další plány nebo jen tak klábosit. Děti si mohou hrát na relaxačním lehátku.

Klidné prostředí sauny je pro děti skvělý způsob, jak se naučit přirozeně zapojit do rodinné konverzace či nějaké společné hry.

Sauna vymezuje prostor, přináší řád a pravidla. Saunování umožní celé rodině zpomalit a užívat si přítomnost těch, které máte nejraději.

Vaše sauna se velmi rychle stane oblíbeným místem setkávání i příjemným rodinným rituálem.

 

Vířivka: relaxace a sdílená radost

Rodinná vířivka je nejenom místem pro zábavu, ale zároveň je prospěšná pro zdraví. Děti teplou vodu plnou jemných vzduchových bublinek milují.

Relaxujte ve své vlastní vířivce

Voda a masážní trysky účinně uvolní napětí ve svalech a zlepšují cirkulaci krve v organismu. Koupel ve vířivce pomůže odbourat stres, uleví od bolestí hlavy a má blahodárný vliv na pokožku – různě velké bublinky fungují jako ten nejlepší peeling.

Společná koupel ve vířivce pomáhá zapomenout na starosti všedního dne. Děti i vy si jistě rádi užijete výjimečné večery plné radosti a hravosti.

A díky tomu, že budete mít whirlpool doma, můžete si báječný večer udělat, kdy budete chtít. Třeba hned dnes.

 

Parní lázeň: pročistí tělo i mysl

Prostředí parní lázně je charakteristické teplotami kolem 45 °C a velmi vysokou vlhkostí vzduchu. Okem přímo vidíte, jak se drobné kapičky mlžného oparu jemně tetelí ve vzduchu.

Saunujte se se svými přáteli a těmi které máte rádi

Parní lázeň voní a nabízí hlubokou relaxaci, která je prospěšná malým i velkým.

Teplá vlhkost a voňavé éterické oleje uvolní dýchací cesty a pomáhají utišit rozbouřenou mysl. Společně sedět a užívat si parní lázeň je dokonalou příležitostí k důležitým rozhovorům nebo tichému rozjímání.

Klidné prostředí parní kabiny podněcuje představivost, otevřenost a sdílení myšlenek. A pokud jsou vaše děti opravdu neposedné, horká pára je přirozeně zklidní. Alespoň na chvíli.

 

Ochlazovna: dodá energii, léčí i uzdravuje

Při představě, že byste měli skočit do ledově studeného ochlazovacího bazénku, vám nejspíš přeběhne mráz po zádech. Jenže ochlazování a otužování jsou zdraví velmi prospěšné.

Navíc ochlazovna patří zcela neodmyslitelně k sauně.

Takže, pokud uvažujete o pořízení saunové kabiny, myslete rovnou i na to, jak se budete ochlazovat. Bez ochlazení má totiž saunování sotva poloviční účinky.

Terapie chladem zrychluje metabolismus a má pozitivní vliv na psychiku. Otužování posiluje imunitní systém a zvyšuje odolnost těla proti různým chorobám.

Nezapomeňte tedy zařadit ochlazovací sprchu, káď nebo ochlazovací bazének i do svého rodinného wellness.

Po saunování musí přijít i ochlazení

Solná jeskyně: 15 minut je jako 1 den u moře

Sůl je nad zlato. Alespoň to tvrdí v pohádkách. Ve skutečnosti je sůl nezbytná pro správné fungování každého organismu.

Ve wellness sůl nejčastěji najdete ve formě solných cihliček, ze kterých se postupně uvolňují drobné mikročástečky, které následně vdechujete. Říká se tomu haloterapie.

Zeď ze solných cihliček má léčivé účinky pro váš organismus

Inhalace soli usnadňuje dýchání, uvolňuje hlen, pomáhá léčit kožní onemocnění, upravuje vysoký krevní tlak a blahodárně působí na imunitní systém. Pokud se vám u moře dobře dýchalo, tak přesně to máme na mysli.

Nemusíte mít hned obloženou solnými cihlami celou místnost. I když zde platí jednoduché pravidlo: čím více soli, tím více zdravotních účinků. Stačí obložit jednu stěnu nebo alespoň její část.

Pobyt v solné jeskyni (nebo alespoň místnosti se solnou stěnou) je velmi příjemný a rychle se stane součástí života vaší rodiny. Ne nadarmo se léčivé účinky soli používají v mnoha lázeňských provozech.

 

Odpočívárna: oáza klidu a pohody pro všechny

V uspěchaném světě, který nás obklopuje, je důležité si čas od času vzít pauzu a dopřát si čas pro regeneraci těla i mysli.

Odpočívárna může být pro rodinu bezpečným útočištěm, kde každý člen domácnosti nalezne svůj vlastní klidný koutek. Je důležitá pro relaxaci jen tak a hlavně po wellness procedurách – umožňuje tělu v klidu vstřebat všechny jejich účinky.

Místnost nebo prostor, který si pro odpočinek vyčleníte, nemusí být velký. Stačí pár metrů čtverečních pro lehátka nebo pohodlná křesla. Optimální je odpočívárna hned vedle sauny, která je vytápěná jejím zbytkovým teplem.

Po saunování vždy odpočívejte

Společné rodinné odpočívání je nejen o fyzickém odpočinku, ale také o důležitém nabití emocionálních baterií. Společná relaxace posiluje soudržnost a nenásilně ukazuje dětem, že rodina si je vzájemnou oporou a společným útočištěm.

Přijďte se přesvědčit do wellness showroomu!

Začlenění wellness procedur do rodinného života je nejlepší investicí do rodinné pohody, zdraví a soudržnosti. Nejde jen o fyzické zdraví, ale především o posilování rodinných vazeb.

 

Náš wellness showroom vám ukáže, jak mohou jednotlivé procedury vypadat. Samozřejmě si je můžete rovnou vyzkoušet.

Společně s našimi odborníky u nás proberete vaše představy, prostorové a finanční možnosti.

Rádi vám poradíme a doporučíme optimální řešení.

Pro vás i vaše blízké.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10