Wellness Vision

Mít vlastní wellness je ohromná výhra – nemá žádnou otevírací dobu, takže si ho můžete užívat kdykoli máte chuť a nikdo vám ho během epidemie nezavře. Bohužel, do hotového bytu wellness prvky těžko uspořádáte a bez přestavby se to nikdy neobejde. Máte-li však terasu, snadno ji přeměníte v místo, kde můžete relaxovat a udržovat se fit celá vaše rodina.

Vybíráme wellness prvky pro venkovní wellness

Vaše budoucí wellness by mělo být prostorem pro odpočinek, relaxaci a místem pro trávení společných chvil s vašimi nejbližšími.

Říká se, že ideální wellness by mělo obsahovat vodní část (vířivka, parní lázeň, ochlazovna…) a suchou zónu (sauna, infrasauna, odpočívárna…). Vždy však záleží na vašich prostorových možnostech – i jediný wellness prvek bude mít pozitivní vliv pro vaše zdraví i duši.

Při plánování wellness na terase byste měli myslet i na uspořádání jednotlivých prvků. Je lepší nechat plánování i vizualizaci wellness na odbornících a naslouchat jejich radám, ale prvotní náčrt dispozice určitě zvládnete sami a pomůže vám pro další jednání.

Domácí wellness na terase si pořádně užijete

Při plánování dokonalého wellness nezapomeňte:

 • k finské sauně vždy patří ochlazovna (stačí sprcha nebo ochlazovací bazének)
 • nezapomeňte na odpočívárnu (po každé proceduře byste měli odpočívat a dát tělu čas na regeneraci, doma však specializovaný prostor dobře nahradí lehátko nebo pohodlné křeslo v obývacím pokoji)
 • pokud nemáte rádi vysoké teploty a suchý vzduch finské sauny, pořiďte si biosaunu, ocení to i vaše děti nebo babička
 • dobře rozmyslete, jaké wellness prvky opravdu chcete a budete často využívat

Realizaci svého wellness vždy nechte na specialistech. Mají zkušenosti z předchozích realizací, znají moderní technologie, trendy a možnosti. Nejlepší volbou je taková společnost, která zvládne celý návrh i realizaci wellness na míru. Poskytne vám záruční i pozáruční servis, spojí výhody jednotlivých technologií do vkusného a dokonale funkčního celku.

Vyberte si wellness prvky pro své venkovní wellness:

 • finská sauna (klasika s teplotami vzduchu až 100 °C, která se musí rozehřívat)
 • biosauna (vyšší vlhkost vzduchu a nižší teploty, vyhovuje více lidem)
 • kombinovaná sauna (spojení finské sauny a infrasauny)
 • infrasauna (blahodárné infrapaprsky a možnost okamžitého použití)
 • ochlazovna (místo pro ochlazení, potřebuje přívod vody)
 • vířivka (dokonalá masáž celého těla a ideální způsob relaxace)
 • swim spa (kombinace vířivky a bazénu s protiproudem, kde lze plavat)
 • parní kabina (parní lázeň, pro venkovní wellness se většinou nevyužívá)

Nejčastějším a neoblíbenějším prvkem pro wellness na terase je finská sauna.

A není divu. Sauna poskytuje nejširší spektrum zdravotních výhod a posiluje imunitní systém, podporuje regeneraci svalů i kloubů a zlepšuje náladu. Ve vyhřáté sauně se budete cítit bezpečně a příjemně.

Řešení 1 – Finská sauna a whirlpool na střešní terase

Finská sauna Native z naší dílny a venkovní vířivka Aqualife Touch ze Španělska se staly základem jednoduchého, ale plně funkčního wellness. Do té doby nevyužívaná terasa ožila novým životem.

Domácí wellness - sauna Native a venkovní vířivka Aqualife Touch

Sauna byla vyrobena na míru, má velkoryse prosklenou čelní plochu a skleněné dveře. Díky tomuto řešení jsou majitelé ve stálém kontaktu s dětmi, které dovádí ve vířivce.

Do vířivky se pohodlně vejdou 3 osoby, a aby ji bylo možné používat i v zimních měsících, je vybavena speciálním termokrytem.

Další obrázky a podrobnosti o této realizaci domácího venkovního wellness si můžete prohlédnout zde.

Domácí wellness - sauna Native a venkovní vířivka Aqualife Touch

Řešení 2 – Finská sauna a whirlpool s výhledem na město

Rozlehlou venkovní terasu v horním patře novostavby bytového domu proměnila v soukromou oázu klidu a relaxace naše finská sauna Native a venkovní vířivka pro 4 osoby. Jde o vůbec nejoblíbenější a nejčastější kombinaci wellness prvků.

Finská sauna a whirlpool na střešní terase

Komfort, dostatek prostoru a hlavně úžasný výhled na celé město si mohou majitelé užívat při každém saunování. Volné nebe nad hlavou poskytuje nebesky krásné divadlo, které se nikdy neomrzí.

Finská sauna a whirlpool na střešní terase

Nevěřili byste, jak příjemné je v zimě, z vyhřáté vody vířivky, sledovat tiše se snášející vločky sněhu. Město ztichne a slyšet je jen něžné šumění masírujících bublinek vzduchu, které u hladiny soupeří s rozpouštějícími se vločkami sněhu…

A to vše se odehrává jen pár kroků od vašeho obývacího pokoje či ložnice.

Řešení 3 – Sauna nad Barrandovem

Tato venkovní sauna Native se stale ozdobou nového bytu herce, moderátora a držitele Ceny Thálie pana Lumíra Olšovského. Realizaci měla na starosti naše sesterská společnost Saunasystem, která patří mezi top výrobce saun a infrakabin v ČR.

Venkovní sauna Native

Sauna má rozměry 230 x 180 centimetrů, výška je 230 centimetrů. Saunu vytápí elektrická saunová kamna EOS Thermat a k nastavení a udržování teploty slouží saunová regulace EOS Econ D4.

Interiér sauny je vyroben z dřeva africké vrby, která má medově světlou barvu a nepálí ani při vysokých teplotách. Saunové doplňky jsou z cedrového dřeva, vnitřní obklad z kanadského jedlovce (hemlock) a venkovní obklad je z cedrových palubek napuštěných teakovým olejem.

Venkovní sauna Native

Sauna opticky zakončuje dřevěnou terasu, na kterou se vstupuje přímo z obývacího pokoje. Velmi příjemně se tak rozšiřuje obytná plocha bytu, navíc sauna slouží i jako jakási optická ochrana proskleného obývacího pokoje proti nežádoucím pohledům z okolních domů.

Venkovní sauna Native

Ostatně, jak je se se svým malým venkovním wellness na terase spokojen sám její majitel si můžete poslechnout na videu, kde se dozvíte i to, jak probíhala její stavba.

Uvažujete o venkovním wellness? Přijeďte si jednotlivé wellness prvky, jako je sauna, infrasauna, vířivka atd. prohlédnout a nezávazně vyzkoušet do našeho wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi. Těšíme se na vás!

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10