Wellness Vision

Infrasauny se stále častěji stávají součástí malých i velkých wellness. Pokud si vyberete infrasaunu s kvalitními infrazářiči, získáte nejen báječný prostor k relaxaci, ale navíc i spoustu mimořádných a blahodárných účinků. Pro tělo i duši. Pojďme se společně podívat na to, jak správně zařadit infrasaunu do vašeho vysněného wellness.

Proč si pořídit infrasaunu a jaké má výhody

Infrasauna je dřevěná kabina, která je na první pohled podobná finské sauně jako vejce vejci.

Hlavní rozdíl je ve způsobu ohřevu.

Finská sauna využívá teplo ze saunových kamen – ta musí nejdříve ohřát všechen vzduch v kabině a ten pak následně ohřívá lidské tělo.

Nevýhodou takového ohřevu je, že trvá dlouho: než saunová kamna ohřejí vzduch v sauně, uplyne často až půlhodina.

Další rozdíl je v teplotě a prostředí uvnitř kabiny: finská sauna pracuje s teplotami kolem 100 °C a poměrně suchým vzduchem. To vše dohromady znamená pro lidský organismus značnou zdravotní zátěž.

Infrasauna využívá jako tepelný zdroj infrapaprsky.

Ty neohřívají vzduch v kabině, ale pronikají přímo do lidského těla, které prohřívají zevnitř. Pro vaši lepší představu je tento způsob i pocit úplně stejný, jako když si venku lehnete pod letní sluníčko.

Infrazářiče Vitae

Teploty uvnitř infrasauny jsou příjemné a pohybují se kolem 40 °C, takže organismus není v infrasauně zatěžován tolik, jako ve finské sauně.

Nejdůležitější na každé infrasauně jsou infrazářiče.

Ty rozhodují o tom, zda bude mít infrasauna blahodárný vliv na vaše zdraví nebo budete mít obyčejnou prohřívárnu, která bude fungovat stejně, jako když si sednete ke kamnům: zahřeje, ale nic dalšího pro zdraví nezískáte.

Jako infrazářiče se nám dlouhodobě osvědčily moderní sklokeramické zářiče Vitae.

Mají totiž hned několik výhod:

  • okamžitý start: plný výkon dosáhnou hned po zapnutí, takže nemusíte na nic čekat
  • kompletní vlnová délka: jejich infrazáření má všechny 3 složky (IR–A, B, C)
  • záření jako ze sluníčka: složení infrazáření je nejpodobnější tomu přírodnímu
  • ochranný štít: na povrchu mají mřížku se speciální vrstvou, takže se o ně nikdy nespálíte

Zajímat vás bude určitě i to, že v infrasauně se lidské tělo potí mnohem intenzivněji než ve finské sauně.

Některé výzkumy dokonce tvrdí, že složení lidského potu v infrasauně obsahuje kolem 15 % škodlivých látek, které se tak dostanou z těla ven, kdežto ve finské sauně to je jen okolo 5 %.

Ale aby nedošlo k mýlce: infrasauna nikdy plně nenahradí finskou saunu a není to ani její úkol. Jsou to zkrátka jen dvě různé tepelné terapie, z nichž každá má své výhody a nevýhody.

Infrakabina se zářiči Vitae

Tohle se vám bude líbit: infrasauna zabere málo místa a je levnější než finská sauna

V infrasauně se neleží, ale sedí. Důvod je jednoduchý – lidské tělo má vsedě největší plochu, na kterou mohou volně působit infrapaprsky.

A protože sedící člověk potřebuje minimum místa, může být infrasauna mnohem menší než finská sauna. Třeba jako váš sprchový kout.

Navíc se při její výrobě spotřebuje méně materiálu a stavebně je jednodušší, takže pro srovnatelný počet osob bude stát infrasauna vždy méně než finská sauna.

V infrakabině se sedí

Optimální rozměry infrasauny

Existují infrasauny pro jednoho nebo i takové, do kterých se pohodlně vejde celá fotbalová jedenáctka. Důležité je uvědomit si, kolik prostoru pro infrakabinu máte k dispozici.

A kolik lidí se bude chtít v infrasauně potit společně.

Počet osob v kabině je totiž rozhodující i pro umístění infrazářičů.

Výška infrasauny by vždy měla být taková, abyste se uvnitř mohli pohodlně postavit. Pamatujte i na to, že na podlaze bude dřevěný rošt. Jako optimální výška kabiny tedy vychází rozměr kolem 210 centimetrů.

Aby byla infrasauna pohodlná a necítili jste se uvnitř stísněně, neměl by být její půdorys menší než cca 100 x 100 centimetrů. Raději kousek přidejte, oceníte to při každém saunování, uvedený rozměr je skutečně minimum.

Ideální rozměr infrasauny:

  • pro jednu osobu cca 120 x 110 centimetrů
  • pro dvě osoby alespoň 140 a hloubka 120 centimetrů
  • pro tři osoby šířka 200 a hloubka 120 centimetrů

Infrazářiče Vitae

Domů nebo na zahradu – aneb kam umístit infrasaunu?

Má-li být infrasauna součástí wellness, můžete ji umístit v podstatě kamkoli. Na pobyt v infrakabině přímo nenavazuje žádná další procedura, jako tomu je například u finské sauny, která má být poblíž ochlazovny.

V případě obytných prostor v bytě nebo domě je umístění infrasauny také jednoduché. Pro svůj provoz nepotřebuje odvětrání ani přívod čerstvého vzduchu (jako finská sauna), negeneruje žádnou vlhkost ani teplo.

K připojení infrasauny stačí klasická zásuvka 220 V, ale nejlépe se samostatným jističem.

Na podlaze můžete mít v případě instalace infrakabiny opravdu cokoli: parkety, plovoucí podlahu, linoleum, korek, ale třeba i drahý koberec.

Infrakabina se zářiči Vitae

V bytech nebo domech najdeme infrasaunu nejčastěji v ložnici, koupelně, ale i ve sklepě nebo v podkroví. Zkrátka všude, kde je stálá teplota a není tam extrémní vlhkost.

V posledních letech jsou stále oblíbenější venkovní wellness a to znamená, že se stále častěji setkáváme s požadavkem klientů na venkovní infrasauny.

Ty se od těch v interiéru příliš neliší – venkovní infrasauna má navíc silnější stěny, izolaci a pultovou střechu s odvodem vody. Speciální minerální vata ve stěnách, podlaze i stropu minimalizuje tepelné ztráty, takže se můžete saunovat po celý rok.

I v těch největších mrazech bude v infrasauně útulno.

Pro venkovní infrasaunu je stavební příprava jednoduchá – má lehkou konstrukci, takže stačí betonové patky nebo dokonce dlaždice v rozích na stěrkovém loži.

Umístění venkovní infrasauny je možné na terasu, zahradu, ale i na balkón, pokud je dostatečně velký a má požadovanou nosnost.

 

Nevěřte obrázkům, na vlastní kůži to je vždy lepší

Budeme hádat. Jestli jste dočetli až sem, pravděpodobně přemýšlíte o pořízení infrasauny. Přijďte si výhody infrasauny a blahodárné účinky zářičů Vitae vyzkoušet na vlastní kůži do našeho wellness showroomu.

Kromě Vánoční dovolené máme otevřeno každý pracovní den, anebo si s námi můžete domluvit individuální termín vaší návštěvy.

Kontaktujte nás!

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10