Wellness Vision

Sebelepší hotelové či veřejné wellness má jednu ohromnou chybu: nemůžete si ho užívat, kdy se vám zachce. Celý ten proces objednávání a cestování za chvilkami relaxace a prchavého štěstí je zdlouhavý a složitý. Své vlastní wellness naopak můžete využívat každou volnou chvíli. A nikdo vás v něm nebude rušit nebo dýchat na zpocená záda…

Co vás čeká + 3 otázky, na které si budete muset odpovědět

Většina z nás si čím dál více uvědomuje, že zdraví a duševní pohoda je to nejcennější, co máme. Zdravé bydlení s místem vyčleněným pro odpočinek a relaxaci je tak rok od roku mnohem důležitější, než jsme si kdy dříve mysleli.

V okamžiku, kdy vám přestává stačit vaše současná koupelna a začnete se poohlížet po domácím home spa v domě, který teprve plánujete stavět, nebo ve formě přestavby stávajícího bydlení, budete si muset odpovědět na 3 nejdůležitější otázky

  • jak velký prostor pro budoucí wellness můžete vyčlenit?
  • co z wellness prvků rádi využíváte a chcete je ve svém wellness mít?
  • jak velký máte rozpočet?

Tyto otázky jsou naprosto klíčové pro další plánování.

Zařiďte si svoje krásné domácí wellness

Ve svém vlastním soukromém wellness můžete mít téměř vše, na co jste byli zvyklí ze svých cest po těch nejlepších hotelech. Vždyť hotelová wellness se od těch domácích příliš neliší – funkce wellness prvků jsou stejné a rozdíl je hlavně v robustnější technologii, která musí vydržet stálý provoz a ve velikosti.

Pro plnohodnotné domácí wellness vám postačí plocha o velikosti kolem 15 m2. Už na tomto prostoru můžete počítat s umístěním sauny, ochlazovací sprchy i prostoru pro odpočinek. S největší pravděpodobností se vejde i malá vířivka.

A pokud v interiéru nemáte místa nazbyt, můžete se radovat! Bez obav pro své domácí wellness využijte zahradu nebo terasu. Venkovní wellness má mnoho výhod a dočtete se o nich v našem specializovaném článku.

Wellness zóny a jak je využít

Dobré wellness poznáte tak, že každá procedura promyšleně navazuje na tu předchozí. Správné uspořádání wellness prvků je totiž velmi důležité z hlediska ergonomie, ale také z hlediska energetické úspornosti.

Každé wellness by proto mělo obsahovat tyto části:

  • mokrá zóna (parní kabina, vířivka, ochlazovna, bazén…)
  • suchá zóna (převlékárna, odpočívárna…)
  • tepelná zóna (finská sauna, infrasauna, solárium…)

Pokud na sebe nebudou jednotlivé zóny a wellness prvky správně navazovat, budete například ze sauny do ochlazovací sprchy chodit několikrát denně přes půl místnosti – a přitom jde o procedury, které budete absolvovat i třikrát ze sebou. Nebo vás během relaxace ve vířivce bude rušit čerpadlo bazénu či průvan z převlékárny.

Domácí wellness si užijete

Aby ve vašem wellness klapalo vše jako na drátkách a vy si mohli jednotlivé procedury užívat na maximum, nerušeně a v klidu, nechte plánování wellness na odbornících. Správný návrh celého prostoru vám zaručí nejen bezstarostný průběh realizace, ale především jeho hladký a co nejméně náročný provoz i údržbu.

Tým našich odborníků se plánováním i výstavbou malých i velkých wellness zabývá více než 15 let. Sledujeme moderní trendy a dokážeme poradit s možnostmi, které současný technologický svět nabízí pro standardní i luxusní wellness.

Finská sauna nebo infrasauna? A co takhle obojí?

Oblíbená finská sauna se vyznačuje suchým vzduchem a teplotami, které se pohybují i kolem 100 °C. Nevýhodou pro někoho může být to, že než se taková sauna rozehřeje na provozní teplotu, trvá to nezřídka i okolo 30 minut.

Saunujte se ve vašem vlastním wellness u vás doma

Teplo ve finské sauně zajišťuje elektrické topidlo. Pokud k němu přidáme parní výparník (jde o speciální typ kamen), vznikne Bio-sauna. V ní jsou teploty vzduchu mnohem nižší a lépe se v ní tak dýchá. Navíc, do výparníku lze přidat i vonné esence a během saunování si tak můžete užívat i aromaterapie.

Máte-li malý prostor a chcete se saunovat hned bez čekání, řešením pro vás bude infrasauna. Teploty uvnitř jsou nízké, pohybují se jen kolem 45 °C, protože teplo zde proniká z infrazářičů přímo do těla a neohřívá tak vzduch.

Všechny saunové světy do jedné kabiny pak dokáže spojit kombinovaná sauna. Obsahuje technologie finské sauny, infrasauny i výparník biosauny.

Užívejte si doma svoje domácí wellness

Ach! Och! Ochlazovna!

Ke každé finské sauně neodmyslitelně patří ochlazovna. Saunovací cyklus je totiž úplný jen tehdy, pokud se po několika minutách v sauně prudce ochladíte.

K ochlazení lze využít ochlazovací sprchu, polévací vědro (třeba to s automatickým dopouštěním vody), ochlazovací bazénky, kádě nebo sníh.

Vířivka: teplá voda a tisíce vzduchových bublinek

Těžko najdete příjemnější trávení volného času než si lehnout do vyhřáté vody a nechat tělo masírovat proudem vody a různě velkými vzduchovými bublinkami. Blahodárné účinky vířivky dokonale působí na tělo i vaši duši.

Domácí vířivka jen pro váš odpočinek

Vestavěná vířivka nebo samostatně stojící vířivka zabere prostor cca 4 m2, myslet je potřeba na přístup k technologii a také na místo pro odložení termokrytu.

Pokud rádi plavete, zaplavat si lze i ve vířivce. Hledejte modely, které mají v názvu označení swim-spa.

Místnost plná voňavé páry

Parní kabina je nejvyšší úroveň wellness. Teplota kolem 35 °C a vlhkost vzduchu atakující až 100 % přináší uzdravující klima deštného pralesa pár kroků od vašeho obývacího pokoje.

Pára je plná voňavých esencí a pomáhá udržovat ve formě vaše tělo, pokožku, dýchací cesty a je prevencí proti bolestem svalů a kloubů.

Parních kabin je několik druhů, které se od sebe liší poměrem vlhkosti a teploty vzduchu. Od tradiční Římské lázně, přes solnou či bylinnou lázeň, až po caldarium nebo tepidarium.

Tělo potřebuje odpočinek po každé proceduře

Zapomenout nesmíme ani na odpočívárnu. Stačí lehátko a klidné místo, kde bude příjemná teplota a klid. Aby byly účinky sauny, vířivky a dalších wellness procedur maximálně účinné, dopřejte organismu čas na regeneraci.

Bez odpočívárny není žádné wellness úplné!

Odpočívárna ve vašem vlastním wellness

Kolik stojí domácí wellness?

Kompletní realizace domácího wellness není levná záležitost. Obsahuje přípravné práce, vypracování návrhů, technických podkladů a většinou i stavebního povolení. Stavební práce pak zahrnují náročné práce: hydroizolace, zateplení, vyhřívané podlahy, betonáž a keramické obklady, včetně elektroinstalace atd.

Podle velikosti, rozsahu a provedení jednotlivých wellness prvků se bude realizace pohybovat minimálně v řádech statisíců. U luxusních wellness počítejte s vyššími statisíci a nezřídka i investicí vyšší než milión Kč.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10