Wellness Vision

O tom, že saunování prospívá zdraví, se píše už dlouho. Ale až nedávno ve Finsku vědci uskutečnili experiment, který prokázal, že finská sauna opravdu prodlužuje život. Jak je to možné?

Sauna jako recept na věčný život

Tady berte nadpis s nadsázkou, ale výsledky experimentu jsou přinejmenším k zamyšlení. Finští vědci sledovali 21 let skupinu 2 315 mužů ve věku od 42 do 60 let. Pány rozdělili, podle toho jak často chodí do finské sauny, do tří skupin:

  1. skupina – muži, kteří se saunují pravidelně 1x týdně
  2. skupina – muži, kteří navštěvují saunu 2 – 3x týdně
  3. skupina – muži saunující se 4 – 7x týdně

Saunování je příjemné a zároveň je to recept na věčné zdraví

Výsledek všechny šokoval. Konce pokusu se dožilo nejvíce mužů, kteří patřili do poslední skupiny, tj saunovali se nejčastěji. V první skupině bylo naopak největší procento s úmrtím na kardiovaskulární choroby. Pravidelné saunování totiž snižuje krevní tlak – a tím udržuje cévní systém v dobré kondici.

Vzorek osob, které se účastnili testu, byl dostatečně početný na to, aby vědci prokázali, že saunování snižuje pravděpodobnost onemocnění srdce. A že saunování prospívá k delšímu životu. Takže nadpis až tak moc nelhal.

Saunování snižuje pravděpodobnost onemocnění srdce

Bojujte o své zdraví ve vlastní sauně

Pravidelně se saunovat téměř každý den je prakticky neuskutečnitelné ve veřejných saunách. Spoustu peněz by vás stálo vstupné, nemáte téměř žádné soukromí, někde si nemůžete být jisti ani čistotou a o luxusu si většina veřejných saun může nechat zdát. Navíc musíte počítat i s časem, který strávíte cestou do sauny a ze sauny domů. Jak dlouho vás to bude bavit?

Přitom kvalitní saunu na míru si můžete pořídit i do malého bytu, nemusíte mít rozlehlý luxusní dům. Pokud máte prostor o velikosti alespoň 1×1 m, máte vyhráno – tolik místa potřebujete pro domácí saunu pro jednoho. Saunujete-li se raději s přáteli nebo rodinou, počítejte s potřebou více místa. S tím vám ale rádi poradíme.

Pořiďte si vlastní saunu třeba s kamenným obložením nebo luxusními prosklenými stěnami. Limitem jsou jen vaše finanční prostředky. Finské sauny navrhujeme a vyrábíme více než 15 let, takže máme spoustu zkušeností a ještě více nápadů.

Venkovní sauna se stane klenotem vaší zahrady

Máte-li zahradu, jen si představte, jak by se v ní vyjímala venkovní sauna. Saunování během deště, když padající kapky vody pravidelně bubnují do střechy, nebo při západu slunce, má něco do sebe…

Přijďte se podívat do saunového showroomu

Abyste měli lepší představu o moderních saunovacích trendech, zastavte se nezávazně v našem Showroomu. Na jednom místě si budete moci prohlédnout 8 modelů saun. Pokud budete chtít, dáme vám odborný výklad a zodpovíme vaše otázky. Anebo si budete moci vše vyzkoušet sami, v úplném soukromí.

Rádi vám připravíme a navrhneme saunu na míru – sauna je základním kamenem každého domácího wellnesskontaktujte nás pro nezávaznou nabídku!

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10