Wellness Vision

Infrasauny se mezi našimi klienty těší stále větší oblibě. Jsou jednodušší, jsou dříve roztopené než klasická finská sauna a díky nižší teplotě a vyšší vlhkosti vzduchu se v nich snadněji dýchá. Pokud uvažujete, že si infrasaunu pořídíte, připravili jsme pro vás několik tipů.

Co je infrasauna? Čím se liší od finské sauny?

Infrasauna je dřevěná kabina podobná klasické sauně, která je charakteristická tím, že jako zdroj tepla používá infrazářiče.

Na rozdíl od sauny se v infrakabině neohřívá vzduch, ale infrazáření ze zářičů proniká rovnou do lidského těla, které se tak přímo ohřívá.

Infrasauna má mimořádné léčivé účinky

Proces ohřívání těla probíhá naprosto přirozeně, je to jako byste se slunili v létě venku. Organismus není zářením zatěžován. Díky infrazáření se lidské tělo potí až 3x intezivněji než ve finské sauně.

Teplota vzduchu v infrasauně je okolo 30 až 60 °C. Proto je vhodnější pro děti i starší osoby a mohou ji používat i kardiaci, astmatici a alergici, kterým je klasická finská sauna ze zdravotních důvodů zapovězena (ve finské sauně se teploty pohybují kolem 90 – 110 °C a vzduch je velmi suchý).

Infrasauna české výroby s nejlepšími infrazářiči na trhu

Kdybychom to měli říci jednou větou: infrasauna je pro lidské tělo šetrnější, než finská sauna.

Infrasauna šetří váš čas

Velký rozdíl mezi infrasaunou a finskou saunou je také v tom, jak dlouho trvá, než je připravena k saunování od okamžiku zapnutí.

Když zapnete finskou saunu, musíte čekat než se prohřeje celý objem vzduchu uvnitř kabiny. To trvá (podle velikosti sauny a výkonu kamen) kolem 20 – 45 minut. Teprve pak je finská sauna připravena.

Infrasauna má velké léčivé účinky

Infrasauna nemusí ohřívat vzduch v kabině, takže zapnete tlačítko ON – a můžete se jít saunovat. Hned.

Tedy, abychom byli přesnější, toto tvrzení platí, pokud jste si vybrali správné infrazářiče – o nich píšeme níže. Ale i kdybyste měli i ty nejobyčejnější infrazářiče, nebude to trvat déle než několik minut.

Abyste ve finské sauně absolvovali celý cyklus, musíte se po saunování ochladit. To u infrasauny neplatí, naopak, je to nežádoucí.

Délku pobytu v infrasauně lze prodloužit od 20 do 45 minut. Poté byste měli tělu poskytnout čas na regeneraci a odpočinek. Proceduru byste měli opakovat nejdříve další den.

Vliv infrasauny na zdraví

Už jen teplo z infrazářičů vám udělá dobře. Jeho účinky ucítíte hned. Jakmile se začnete potit začne vaše tělo, společně s potem, vylučovat tuk, cholesterol a další škodliviny.

A tohle vás bude určitě zajímat: různými výzkumy bylo zjištěno, že v infrasauně obsahuje lidský pot, kromě vody, až 15 % škodlivin, kdežto ve finské sauně to je pouze 5 % škodlivin.

Infrasauna se zářiči Vitae

Terapeutické účinky infrasauny jsou velmi široké:

 • je dokonalým pomocníkem pro relaxaci
 • odpočinete si, nastartujete metabolismus
 • pomáhá k detoxikaci organismu
 • zbaví vás chřipek, pomáhá při nachlazení
 • pomáhá při prevenci a hubnutí
 • zlepšuje funkci kůže a dokonale ji čistí do hloubky
 • regeneruje svaly a zbavuje bolestí kloubů
 • stimuluje krevní oběh a napomáhá správné funkci srdce
 • omezuje stres, zbaví vás únavy
 • posiluje celkovou imunitu

Infrasauna je vhodná téměř pro každého. Neměly by ji používat pouze 4 skupiny lidí: ženy s prsními implantáty, těhotné ženy, děti mladší než 3 měsíce a lidé s akutní virózou.

Infrazářiče jsou na infrasauně to nejdůležitější

Aby měla infrasauna léčivé účinky a nebyla to obyčejná prohřívací kabina, musí mít speciální infrazářiče, které umí produkovat celé spektrum infrazáření.

Infrazářiče Vitae

Pokud budete na infrazářičích šetřit, bude účinek infrasauny podobný tomu, jako byste si sedli blízko k topení. Na léčivé účinky rovnou zapomeňte.

Když záleží na délce

Infrazáření se v přírodě dělí podle vlnové délky záření takto:

 • IR–A: krátké vlny, které umí proniknout hluboko do podkoží těla, mají největší léčebné účinky na lidský organismus
 • IR–B: střední vlny, nepronikají tak hluboko, ale stále mají léčivé účinky
 • IR–C: dlouhé vlny, ohřívají jen povrch kůže, léčivé účinky minimální, jde jen o obyčejné prohřívání

Infrazářiče Vitae

Kvalitní infrazářič poznáte tak, že dokáže produkovat celé toto spektrum infrazáření tedy A, B, C. Jen takové záření je nejpodobnější sluníčku a jen takové proniká hluboko do tkání a startuje ozdravné procesy uvnitř organismu.

My ve Wellness Vision používáme výhradně zářiče Vitae, které tyto požadavky splňují. Oproti ostatním infrazářičům vyzařují celé spektrum infrazáření a mají až dvojnásobnou účinnost a největší léčivé účinky.

Nově nabízíme infrazářiče Vitae v jejich 2. vylepšené generaci, se speciálním ochranným sklem.

Nejdůležitější rada zní: u infrasauny šetřete na čemkoli jiném, ale nešetřete na infrazářičích.

Sklo nebo dřevo?

Konstrukce infrakabiny může být tradiční dřevěná nebo, pokud preferujete moderní design, mohou být stěny či dveře skleněné. Například naše luxusní infrasauna Glassy má dřevěnou jen zadní stěnu – jinak je celá prosklená kouřovým nebo čirým sklem.

Infrasauna léčí

Skla se nebojte. Samozřejmě je certifikované a nerozbitné.

Jako dřevo pro infrasauny používáme hemlock, skandinávský smrk, africkou vrbu abachi, ale i méně tradiční druhy jako například osiku.

Infrasaunu můžete mít klidně i v obýváku

Možná jste to nevěděli, ale infrasauna, na rozdíl od finské sauny, nepotřebuje speciální odvětrání. Neprodukuje páru ani vysoké teploty, takže jí stačí přirozená cirkulace vzduchu v místnosti.

Infrasauna má velké zdravotní účinky

Pro provoz domácí infrasauny stačí elektrická zásuvka na 220 V. Nejčastěji infrasaunu najdete v koupelně, fitness místnosti, v ložnici nebo venku na zahradě, terase či v zimní zahradě.

Chcete volně stojící nebo vestavěnou infrasaunu?

Infrasauny většina výrobců nabízí v několika typových rozměrech. Když máte štěstí, vejde se vám některá varianta přesně tam, kam potřebujete.

Pokud chcete infrasaunu ve výklenku nebo vestavěnou, je nejlepším řešením infrasauna na míru.

Infrasauna na míru

Nejmenší infrasaunu lze vyrobit již od rozměru 110 x 110 centimetrů. Podle nás to je minimální velikost pro 1 osobu. Díky tomu, že se při infrasaunování sedí, to je dostatečná velikost.

Navrhujeme a vyrábíme i atypické infrasauny – například rohovou nebo vestavěnou pod šikmý strop na půdě apod.

Velikost infrasauny zvolte podle toho, kolik osob se bude pravidelně infrasaunovat společně. Pokud máte rádi pohodlí a komfort, přičtěte jednu imaginární osobu. Budete se cítit volněji.

Ovládání infrasauny chtějte digitální

U infrasauny budete nastavovat výkon infrazářičů, jak dlouho poběží, některé zářiče budete občas vypínat (většinou lýtkový infrazářič), budete ovládat světlo v kabině, u luxusnějších variant i jeho barvu a intenzitu.

Digitální ovládání infrasauny

Vyžadujte proto digitální ovladač, protože s ním bude veškeré nastavování mnohem jednodušší a komfortnější. My například používáme do svých infrasaun spolehlivé digitální regulace EOS, které mají široké možnosti nastavení a na displeji ukazují přehledně vše potřebné.

Když vybírat očima nestačí

Infrasaunu nikdy nevybírejte jen podle barevného obrázku v katalogu nebo na internetu. Studujte parametry a používejte selský rozum.

Infrasauna má mimořádné léčivé účinky

Vyzkoušejte si vybrané modely infrasaun na vlastní kůži. Dotkněte se dřevěných lavic a opěrek, přejeďte po nich prstem a hned poznáte, kolik péče jim ve výrobě věnovali a kde se šetřilo. Usaďte se a ucítíte, zda jsou vám pohodlné tak, jak vypadaly na obrázku.

Opravdu dobrý prodejce vám umožní si vybranou infrasaunu v klidu a v soukromí vyzkoušet. Pro inspiraci zkuste navštívit i náš Showroom v Praze ­– Uhříněvsi. Rádi vám s výběrem poradíme a podělíme se o naše zkušenosti.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10