Wellness Vision

Člověk si nejvíce odpočine doma, kde má klid, pohodu a nikdo ho neruší, říká známý herec a moderátor Martin Zounar. Proto si ke svému zahradnímu bazénu letos pořídil venkovní saunu s ochlazovací sprchou a vyhřívanou odpočívárnou. Venkovní wellness je tak konečně úplné a takové, jaké si ho dlouho přál.

Zahrada, kde se žije naplno

Rodinný dům na okraji Prahy má nevelkou, ale zato útulnou zahradu dokonale skrytou před zvědavými pohledy kolemjdoucích. Zahrada zde neslouží jen pro okrasu, ale promyšleně rozšiřuje obytný prostor.


 

Na této zahradě to žije.

Oblíbený herec zde rád tráví každou volnou chvíli a vytvořil zde oázu klidu a pohody nejen pro sebe a svoji rodinu, ale i pro své dva velké a přátelské psy. Ti nejraději polehávají na od sluníčka vyhřátém trávníku.

Na terase domu je velký gril, protože Martin Zounar, jak známo, rád (a dobře) vaří. V horní části zahrady je prostorná voliéra, kde dění na zahradě svým švitořením čile komentují dva šedí papoušci. Neruší, naopak je to roztomilé a připadáte si jako na dovolené někde v jižních krajích.

Venkovní sauna herce Martina Zounara

Venkovní wellness není okázalé, ale dokonale funkční.

Tvoří ho 4 hlavní prvky:

 

Venkovní sauna s výhodami

Když jsme navrhovali první skici budoucí sauny, navrhli jsme prostor, kam by se daly uložit potřeby pro chov papoušků. A že jich každý dobrý chovatel potřebuje! Znamenalo to obestavět část voliéry, opticky sjednotit saunu i prostor skladiště a propojit ho s vchodem k papouškům.

To je největší výhoda sauny na míru – je možné potřebám každého klienta přizpůsobit nejen rozměry, ale i prostorové řešení sauny.

Saunování ve vlastní sauně si užívá i herec Martin Zounar

Celkové rozměry stavby jsou 342 x 200 centimetrů a výška 230 centimetrů. Protože je zahrada u Martina Zounara svažitá, celá dřevěná konstrukce spočívá na speciálních zemních vrutech. Sauna je umístěna hned na okraji pozemku, takže na zahradě přirozeně vytvořila prostor, kde si majitelé mohou spolehnout na úplné soukromí.

Pro minimalizaci tepelné ztráty sauny jsou stěny, strop i podlaha zatepleny velkorysou vrstvou minerální vaty.

Zdrojem tepla jsou saunová kamna Sentiotec 100 E, která mají výkon 9 kW. Pro dobře zateplenou zahradní saunu není důvod pořizovat výkonnější kamna, jen by měla větší spotřebu elektrické energie a saunu by o moc rychleji na požadovanou teplotu nevytopila.

Venkovní sauna herce Martina Zounara

Sauna se ovládá pomocí digitální regulace EOS ECON D4 s grafickým displejem. Na ní lze nastavit požadovanou teplotu, dobu topení nebo ovládat světla uvnitř sauny atd. Regulace má bezpečnostní funkci Life Guard a menu v českém jazyce.

Venkovní obklad je ze sibiřského modřínu – jeho dřevo patří mezi nejtvrdší mezi jehličnany a výhodou je vysoká odolnost proti povětrnostním vlivům, dřevokazným houbám a dalším škůdcům. Obsahuje velké množství pryskyřice, které slouží jako přírodní impregnace. Ne nadarmo se dříve sibiřský modřín využíval pro výrobu okapů a střešních šindelů.

Vnitřní stěny sauny jsou obložené severským smrkem. Ten je pevný a výborně zvládá velké změny teplot i vlhkost uvnitř sauny.

Venkovní sauna herce Martina Zounara

Design venkovní sauny vychází z našeho modelu Native.

Je to podobná sauna, pro kterou se rozhodl i další herec a dvojnásobný držitel Ceny Thálie Lumír Olšovský nebo česká tenistka a vítězka ženské čtyřhry na French Open a US Open Lucie Hradecká.

Jak se saunuje Martin Zounar?

Někdy sám, ale nejraději s rodinou nebo přáteli. Protože, pokud se říká, že venkovní sauna má dvojnásobné účinky na lidské zdraví než sauna v interiéru, o saunování s těmi, které máte nejraději, to platí čtyřnásobně.

Sauna na zahradě je především o tom, že můžete odpočívat a relaxovat, kdykoli chcete. Třeba pozdě večer, po návratu z divadelního představení, říká Martin Zounar.

U venkovní sauna má Martin Zounar i venkovní sprchu, která slouží jako ochlazovna

Většinou dává v sauně 3 kolečka. To první je kolem 12 minut a následuje prudké zchlazení pod studenou sprchou v ochlazovně. Druhý cyklus je delší, okolo 15 minut a opět je zakončený ochlazením. Poslední cyklus je pomalý a odpočinkový.

Úplný závěr každého saunování je pak v odpočívárně.

 

Odpočívárna nesmí chybět u žádné sauny

Odpočinek je na saunování nejdůležitější. Tělu musíte dopřát čas na vstřebání účinků tepelné procedury. Pobyt v sauně znamená pro lidský organismus zátěž, proto odpočinek patří k sauně stejně neodmyslitelně, jako ochlazení.

Součásní venkovní sauny u herce Martina Zounara je i odpočívárna

U Martina Zounara se odpočívárna využívá i samostatně, například po podzimním plavání v bazénu. Proto lze prostor odpočívárny vyhřívat pomocí přímotopu.

Když je zapnutá sauna, stačí otevřít dveře a odpočívárna se velmi rychle prohřeje teplem, které proudí z finské sauny. Takže přímotop není potřeba, ten se využívá výjimečně.

Každé saunování je obřad. A pocit, že děláte něco pro své zdraví, je ohromně uklidňující, tvrdí Martin Zounar.

Venkovní sauna herce Martina Zounara na jeho krásné zahradě

Vyzkoušejte si všechny výhody venkovního saunování na vlastní kůži!

Pokud přemýšlíte o venkovní sauně, navštivte náš wellness showhroom, kde máme kromě vystavených saun a parní kabiny v interiéru i několik venkovních saun. Všechny si je můžete nezávazně vyzkoušet – sami nebo s celou rodinou.

Abyste měli úplné soukromí, kontaktujte nás a rezervujte si termín své návštěvy předem. Těšíme se na vás!

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10