Wellness Vision

Umíte si představit, že byste v zimě plavali v ledovém Dunaji? Kněz z 19. století Sebastian Kneipp to dělal a jen díky tomu objevil zázračné účinky vodoléčby. Vy ale můžete svému tělu dopřát luxus vodní terapie příjemněji – třeba z pohodlí domova. Léčivý Kneippův chodník nesmí ve vašem domácím wellness chybět.

Vylečte své tělo šokem

Pomocí ledových koupelí a následného sprintu do tepla si Sebastian Kneipp dokonce vyléčil tuberkulózu. Jeho přezdívka „vodní doktor” ukazuje, že měl léčebnou sílu vody v malíčku. Přímá cesta ke zdraví i uvolnění celého těla proto vede právě přes Kneippův chodník.

Procházka 2–4 malými bazénky se střídavě horkou a studenou vodou vám zaručeně rozproudí krev a vzpruží tělo i mysl. Nejprve ponořte nohy do nádržky s teplou vodou, která má asi 40 °C. Stačí minuta a cítíte se klidní a uvolnění. Následuje přesun do studené vody, která má jen něco kolem 10 °C. Šok. Nebuďte tam déle než 5 vteřin. Pak přeskočte znovu do tepla a celý proces několikrát opakujte.

Kneippův chodník

Kneippův chodník – to je střídání teplé a studené vody. Jednoduchý princip, ale překvapivě nesmírně účinná terapie, která by neměla chybět v žádném dobrém wellness.

Důležité je proceduru zakončit koupelí nohou ve studené vodě. Ta má totiž stimulující a povzbuzující účinky. Až vylezete ven, budete svěží a plní energie. Střídání teplé a studené vody má navíc spoustu pozitivních účinků i na vaše zdraví.

4+1 důvod, proč odevzdat své nohy do péče Kneippova chodníku

  1. Máte ledové nohy i v nejteplejších ponožkách? Po procházce Kneippovým chodníkem už nebudete. Střídání tepla a chladu totiž zlepšuje krevní oběh a prokrvuje končetiny, takže vás studených nohou zbaví.
  2. V období chřipek nebudete chtít z bazénků vůbec vylézt. Kneippův chodník je ideální prevencí proti nemocem a nachlazení – výkyvy teplot vás otuží, posílí imunitní systém a zastaví každý bacil.
  3. Máte-li špatnou náladu nebo vás bolí hlava, vydejte se na procházku vodními bazénky. Kneippova stezka vás zbaví migrény. Má blahodárné účinky i na vaši psychiku – rázem se budete cítit svěže a uvolněně.
  4. Sportujete? Není nic lepšího než po náročném běžeckém výkonu dopřát svým nohám relaxaci ve vodní lázni. Střídání teplot uvolní namožené klouby a kotníky, takže dalšímu tréninku nebude stát nic v cestě.
  5. Kneippův chodník nabízí ještě jeden příjemný bonus – díky oblázkům na dně potůčků si budete připadat jako na pláži u moře a užijete si luxusní masáž chodidel.
Kneippův chodník ve veřejném wellness

Takto může vypadat Kneippův chodník přímo v komerčním wellness, který je obložený mozaikovou dlažbou.

Šlápněte do domácích vodních lázní

Přemýšlíte, že si tradiční vodní terapii pořídíte domů, abyste se nemuseli v bazénku přetlačovat s cizími lidmi? Poradíme vám jak na to nebo se za námi stavte v našem pražském showroomu. Společně se o vašem domácím wellness pobavíme a vymyslíme takové řešení, které splní všechna vaše přání. A plánujete-li zařadit Kneippův chodník do svého veřejného wellness, budete u nás ve správných rukou – kontaktujte nás.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10