Wellness Vision

Dlouhá zima, změna biorytmu a nedostatek sluníčka se u většiny z nás projevuje nedostatkem energie a často i zhoršenou náladou. Je to přirozený stav, který pomůže změnit úprava jídelníčku, vitamíny, pohyb a hlavně odpočinek.

Abrakadabra – všechno je to chemie, žádné čáry

Připomeňme si trochu učiva ze střední školy.

Lidské tělo mívá na jaře sníženou hladinu serotoninu, kterému se říká hormon dobré nálady. Když ho máme málo, dostavují se pocity deprese a nervozita.

Dalším důležitým hormonem je melatonin, který má v těle na starosti koordinaci denního rytmu a spánku. Pokud vše funguje normálně, zvyšuje se v organismu v noci, a hlavně během spánku, postupně v krvi hladina melatoninu.

Pořiďte si svoji vlastní saunu a nabijte svoje tělo energií

Jenže na jaře tohle vše přestává fungovat správně. A my hůře spíme, což vede zase zpátky ke zvýšené únavě.

Aby toho nebylo málo, s prodlužováním dne lidský organismus produkuje zvýšené množství testosteronu a endorfinů. Navíc je v tomto období zvýšený výskyt infekčních onemocnění a chřipek – a to vše klade obrovské nároky na náš imunitní systém a energetické rezervy organismu.

Když se to všechno nasčítá, cítíme se na jaře často jako bez energie. A to znamená, že potřebujeme nějak dobít své pomyslné baterky.

Posílit imunitu pomůže finská sauna

Největším bojovníkem s únavou a jarními nemocemi je vaše vlastní imunita. Ta má své limity, ale perfektní je, že ji můžete aktivně trénovat a zvyšovat.

Boj s jarní únavou začněte již na podzim. Anebo ještě lépe: začněte už v létě. Že to nezní logicky? Ale ano. Stačí, když vám prozradíme, že nejlepším způsobem jak „nakopnout“ imunitní systém je otužování.

Finská sauna a teploty kolem 90 – 110 °C prohřejí každý kousek vašeho těla. Což je nesmírně příjemné a hlavně zdravé. Díky působení horka se vaše tělo začne potit a společně s potem se z těla vylučuje spousta škodlivých látek.

Pravidelné saunování vám pomůže zvládat období viróz, nachlazení a chřipek

Současně organismus reaguje na horko sauny tím, že zvýší frekvenci srdečního tepu, aby zajistil větší množství čerstvé okysličené krve pro ochlazení těla.

Uvnitř vašeho těla se teplota zvýší až o 1 °C a teplota pokožky až o 10 °C. Tím dochází k potřebnému uvolnění všech svalů a kloubů.

Finská sauna představuje ideální způsob odpočinku, péče o zdraví, pokožku a relaxace. Během saunování se zvyšuje hladina hormonu endorfinu, který má vliv na dobrou náladu. Takže sauna vám dá i pocit opravdového štěstí.

V sauně se vaše tělo „vybudí“ a zvýší tvorbu obranných látek (konkrétně imunoglobin A), protože musí bojovat s velmi teplým prostředím sauny. Zvýšená hladina těchto látek se v organismu udržuje až 7 dnů po saunování.

Po saunování se budete cítit odpočatí a váš organismus posílí imunitní systém

To je důvod, proč lékaři doporučují dodržovat pravidelnost saunování právě jednou za týden. A lepší způsob, jak se zbavit pravidelných viróz, nachlazení a chřipek nenajdete.

Otužování vaši imunitu nakopne na maximum

Aby mělo saunování maximální účinky, musíte využít obě jeho fáze. Tu první jsme si popsali – jde o pobyt v horké sauně. Druhá fáze následuje hned po té první a jde o prudké ochlazení.

Po sauně nezapomeňte na prudké ochlazení v ochlazovně.

Ochlazovny najdete v každém dobrém wellness. Způsobů ochlazení je více:

 • ochlazovací bazének
 • ochlazovací sprcha
 • ochlazovací vědra a kádě
 • ledovače a výrobníky kousků ledu a tříště
 • sněhopád
 • anebo v zimě koupací jezírko či čerstvý sníh

Šoková změna teploty v organismu aktivuje imunitní systém. Tím se posílí oběhová soustava, zrychlí se metabolismus a zároveň se tak zlepšuje obranyschopnost organismu.

Ochlazování a otužování by měl člověk trénovat postupně.

Spolehněte se však na to, že kombinace saunování a ochlazení významně zlepší vaši imunitu a trénuje tělo – to pak lépe snáší letní horka a zároveň zimní chlad.

Stimulující účinky parní lázně využívali již staří Římané

Již známý antický lékař Hippokrates tvrdil, že klima parní lázně má léčivé a uzdravující účinky na lidské tělo. Moc dobře věděl, že horká pára a velká vlhkost má příznivý vliv pro léčbu respiračních a svalových potíží a stimuluje imunitní systém.

A to je přesně to, co všichni na jaře potřebujeme.

Parní lázeň má příznivý vliv na léčbu respiračních a svalových potíží a stimuluje imunitní systém

Parní lázeň je charakteristická teplotami v rozmezí 35 – 45 °C a vlhkostí vzduchu až 100 %. Tím se liší od finské sauny, která má vzduch velmi suchý a některým lidem se v ní špatně dýchá.

Kombinace příjemné teploty a vysoké vlhkosti vzduchu v parní kabině má výrazně pozitivní vliv na ozdravovací procesy lidského organismu. Budete se v ní cítit podobně, jako v deštném pralese a vyjdete z ní jako znovuzrození.

V parní lázni se tělo potí podobně, jako v sauně. Takže i zde dochází k vylučování spousty nežádoucích látek společně s potem. Působením vlhka se významně čistí pleť i hluboké podkoží a dochází ke stimulaci životních funkcí a aktivování imunitního systému.

Vodoléčba jako v těch nejlepších lázních

Abyste využili všech účinků vodoléčby nemusíte jezdit do lázní. Protože přesně proto existují vířivky. Posaďte se do pohodlného sedátka a nechte své tělo masírovat přesně nasměrovaným proudem vody a spoustou vzduchových bublinek.

Vířivky jsou určeny pro relaxaci a regenaraci.

Vířivky jsou určené pro relaxaci a regeneraci. A od toho se odvíjejí i účinky vířivek na lidský organismus:

 • snižují stres
 • masírují svaly
 • prokrvují, hydratují a zpevňují pokožku
 • ulevují kloubům
 • uklidní smysly
 • zklidní srdeční oběh
 • podporují kvalitní spánek

Navíc, pokud máte to štěstí, že máte vlastní vířivku venku na zahradě, můžete si užívat její účinky po celý rok. A během relaxace v příjemně teplé vodě plné bublinek sledovat, jak poletují vločky sněhu nebo jak začínají, teď na jaře, pučet listy na stromech a keřích.

Vodoléčbu si můžete dopřát i u vás doma ve vířivce

Blízkost přírody vás nabije další energií.

Vyzkoušejte na vlastní kůži

Pokud uvažujete o tom, že byste si doma pořídili teď nebo někdy v budoucnu vlastní wellness, přijďte si všechny zde popsané produkty vyzkoušet do našeho Showroomu.

Bez jakéhokoli závazku vám předvedeme sauny, infrasauny, vířivky, ochlazovnu i parní lázeň. Protože jednou vyzkoušet je lepší, než desetkrát číst.

Těšíme se na vás!

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10