Wellness Vision

Máte rádi teplo a nejlépe je vám v létě u moře, kde je vlhký a příjemně voňavý vzduch? Pak vám bude vyhovovat parní lázeň, která představuje dost možná ten nejlepší způsob, jak můžete své tělo příjemně prohřát a zregenerovat. Takže si ušetříte dlouhé cestování k moři.

Tropický ráj si můžete užívat i doma. Kdykoli budete chtít.

Představte si, že jste v tropickém deštném pralese, kde panují teploty kolem 40 °C a kolem vás je spousta vodní páry. Ta má za příčinu 100 % vzdušnou vlhkost. To víte, prales, to je především blahodárné vlhko a spousta příjemných vůní.

Parní lázeň i pro vás

A úplně stejně se budete cítit v parní kabině.

S tím malým rozdílem, že vám u vás doma nebude hrozit žádné nebezpečí ve formě tropických hadů nebo jiné nepříjemné havěti.

Navíc, vůně si můžete dopřávat podle momentální chuti a nálady – protože technologie parní lázně obsahuje vyvíječ páry, kde je možno používat libovolná aroma a vonné esence.

 

Co je to vlastně ta parní lázeň?

Typická parní lázeň je vyzděná místnost, která má na stěnách kachličky (velkoformátové nebo různé mozaiky) a po obvodu pohodlná odpočinková vyhřívaná lehátka a sedátka.

Technologii parní kabiny pak představuje parní generátor, který vytváří horkou páru a vhání ji do prostoru kabiny.

Ovládací panel umožňuje nastavit prostředí a kombinaci teploty vzduchu a vlhkosti a systém jej pak automaticky hlídá v požadovaných hodnotách.

Teploty v parní lázni se pohybují od 35 – 50 °C a vlhkost vzduchu je až 100 %.

Parní lázeň je pro organismus šetrnější

Délka pobytu se doporučuje od 10 do 20 minut, ale to je velmi individuální. Takže místo koukání na hodinky raději pozorně sledujte, jak vaše tělo na příjemně teplou páru reaguje. Jde hlavně o poprvé.

Prostředí parní lázně je pro lidský organismus mnohem šetrnější než například tak oblíbená finská sauna. Ostatně posuďte sami: v sauně se teploty pohybují nezřídka kolem 100 °C a vzduch je velmi suchý. Proto se některým lidem ve finské sauně špatně dýchá.

Z toho vyplývá jediné – parní lázeň představuje ideální místo i pro ty, kteří ze zdravotních důvodů do finské sauny nemohou.

Parní kabinu tak ocení například alergici, astmatici nebo lidé s dýchacími potížemi, vysokým tlakem, ale i malé děti. Ti všichni si mohou bez obav úžívat zdravotní výhody, které nám kombinace vlhka a tepla poskytují.

 

A co parní sauna?

Občas se můžete například v hotelových wellness setkat s pojmem parní sauna. To je druh finské sauny, který obsahuje technologii, která vhání do kabiny v pravidelných intervalech horký vzduch.

Ten se pak rozlévá po kabině sauny jako horká a intenzivní vlna tepla (tepelný ráz), který podporuje termoregulaci organismu.

Stejného účinku lze dosáhnout i v jakékoli finské sauně, kde se ručně polévají rozpálené saunové kameny na kamnech studenou vodou. Vzniklá pára se pak máváním ručníku rozhání v tepelných rázech po sauně.

Parní kabina dle vašeho přání

Parní sauna je tedy typická teplotami kolem 80 °C a vlhkostí, která nepřesahuje 30 %. Takže parní lázeň nikdy nemůže svými účinky ani prostředím nahradit.

 

Je tedy parní lázeň tropická sauna?

Není. Ale je parní kabině nejvíce podobná. Tropická sauna je stále jen druh finské sauny a na první pohled ji poznáte tak, že je nejčastěji stále ještě dřevěná, kdežto parní lázeň má vždy keramické stěny.

Tropická sauna mívá teploty kolem 60 °C a vlhkost dosahuje maximálně 60 %.

Parní kabina

Ozdravné účinky jsou tak v tropické sauně podobné těm z finské sauny, ale díky vlhčímu vzduchu navíc pomáhají léčit astma a onemocnění dýchacích cest. Vlhká pára pomáhá přirozenému čištění dýchacích sliznic.

Ale stále to není parní lázeň.

 

Lepší důkaz o zdravotních účincích parní lázně nenajdete

Proto procedury parní lázně často předepisují lékaři a najdete je v mnoha lázeňských provozech. Horká pára má totiž spoustu pozitivních zdravotních účinků.

Parní kabina pomáhá:

 • při onemocnění dýchacích cest
 • při revmatických obtížích
 • při léčbě a prevenci astma
 • podporuje kardiovaskulární systém
 • zlepšuje prokrvení končetin (konec studených nohou)
 • má výrazné detoxikační účinky
 • odbourává stres a napětí
 • zbaví vás migrény
 • zlepšuje kvalitu spánku
 • zlepšuje termoregulační schopnosti organismu
 • omlazuje a zotavuje
 • čistí pokožku, léčí celulitidu

Když si budete dopřávat relaxaci v parní kabině pravidelně, odvděčí se vám vyšší otužilostí organismu, získáte větší odolnost proti infekcím dýchacích cest a běžné chřipky a nachlazení se vám budou vyhýbat velkým obloukem.

Dopřejte si relax v parní lázni

Do parní kabiny byste neměli vstupovat jen v případě, pokud zrovna máte zánět průdušek nebo nachlazení, jste kardiaci nebo epileptici. Nejste-li si svým zdravotním stavem jisti, poraďte se vždy se svým lékařem. Obecně vzato jsou ale parní lázně přístupné velmi širokému spektru uživatelů.

 

Parní kabina do malé koupelny

Jak jsme již napsali, typické parní kabina bývá zděná a z kachliček. Aby si mohli užívat parní lázeň i lidé, kteří nemají prostoru nazbyt, existují prosklené nebo akrylátové parní kabiny.

Prosklená parní lázeň

Ty pak umožňují provoz parní lázně i v menších koupelnách a snadno se udržují.

 

Design parní lázně: raději orientální nebo moderní?

Historicky pocházejí parní lázně ze starověkého orientu a starého Říma. Proto se velmi často setkáte s designem parní lázně, který tato prostředí více či méně zdařile kopíruje.

Typická turecká nebo starověká parní lázeň však potřebuje pro své celkové vyznění poměrně mnoho prostoru.

Parní lázeň

Naopak moderní styl parní lázně umožňuje i na relativně malém místě vybudovat dokonalou oázu klidu a relaxace v horkém prostředí plném příjemná páry.

A kolik stojí parní lázeň? Není to levné, ale ten komfort a účiny pro zdraví za to mnoha lidem stojí. Finančně se jedná o záležitost stovek tisíc korun – podle vybavení a velikosti parní kabiny.

Kontaktujte nás a my vám připravíme nezávaznou kalkulaci a společně probereme všechny možnosti, které nám vaše prostory a finanční limit nabízí.

 

Stavební příprava pro parní lázeň

Konkrétní podmínky přípravy vždy vycházejí až z konkrétního řešení a projektu každé parní lázně. Všeobecně však platí, že stačí pevná a rovná podlaha, kanalizační odpad pro napojení na výparník a přívod elektřiny.

Výparník doporučujeme vždy umístit mimo parní kabinu, nejlépe do malé technické místnosti, kde jsou i rozvody páry, elektroinstalace a další technologie.

 

Přijďte si parní kabinu vyzkoušet!

Pokud jste ještě neměli možnost užít si relaxaci v parní lázni, přijďte si nezávazně vyzkoušet tu naši do wellness showroomu v Praze – Uhříněvsi. Čeká vás prostor plný horké páry a příjemná vůně, kterou si budete moci sami zvolit.

Jsme vám k dispozici 5 dní v týdnu, anebo kdykoli podle vašeho přání.

Poté, u dobré kávy, společně můžeme probrat vše, co vás kolem parní kabiny bude zajímat.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10