Wellness Vision

Když saunu opravdu milujete, je dobré vědět, že vám ji dokážeme vestavět do jakéhokoli prostoru. Neexistuje pro nás žádná překážka. Chtěli byste mít saunu místo nepoužívané komory, hned vedle vaší koupelny? Stavíte dům a chcete mít saunu ve výklenku u bazénu, ve vašem budoucím domácím wellness?

Malá nebo velká sauna?

V tomto článku si ukážeme několik různých příkladů, kdy jsme pomohli splnit sen o vlastní sauně několika reálným lidem. Bez ohledu na to, zda chtěli mít saunu v bytě nebo saunu v rodinném domě.

U velikosti sauny existuje jedno základní pravidlo – čím je sauna větší, tím budete mít více pohodlí a tím více lidí se bude moci saunovat společně. Ale ne každý má možnost a prostory pořídit si saunu pro celou rodinu. A i sauna pro jednoho může mít všechny prvky pro pohodlné saunování, jaké má sauna velká.

Malá sauna má navíc jednu obrovskou výhodu: protože obsahuje menší objem vzduchu, rozehřete ji rychleji, než saunu velkou. A samozřejmě vás tak každé saunování vyjde levněji než u rodinné sauny.

 

Kde můžu saunu v bytě nebo domě mít?

Díky tomu, že máme s navrhováním a stavbou saun bohaté zkušenosti, troufneme si říci, že saunu jsme schopni vestavět do jakéhokoli prostoru. Jen na vás bude volba místnosti, nebo místa, kde budete saunu chtít.

Technicky je pro saunu potřeba zajistit:

  • Rovnou keramickou dlažbu (ideálně mrazuvzdornou, aby dokázala odolávat změnám teploty)
  • Vlhkost vzduchu max 50 % a vlhkost stěn max 10 % (platí hlavně pro novostavby)
  • Přisávací otvor pro přívod vzduchu ke kamnům
  • Odvětrání co nejvýše u stropu místnosti
  • Přívod elektrické energie pro saunová kamna, regulaci a osvětlení sauny

Konkrétní stavební připravenost s vámi budeme konzultovat vždy pro každý případ saunové vestavby. Není to nic složitého, a kdyby náhodou nastaly nějaké komplikace, umíme je řešit. S námi se nemusíte ničeho bát.

 

Domásí sauna upevní zdraví celé vaší rodiny

Když si pořídíte saunu domů, poděkuje vám především vaše tělo. Sami to poznáte nejpozději za několik málo týdnů pravidelného saunování.

Během relaxace v sauně plyne čas pomaleji. Takže kromě toho, že budete pomaleji stárnout, pomůže vám sauna uvolnit napětí svalů a kloubů, stabilizovat krevní tlak, uvolnit dýchací cesty, pomůže vám při hubnutí a posílí celkovou imunitu.

A pozor: díky sauně budete mít vy i vaše rodina také častěji lepší náladu, protože při každém saunování se uvolňují v mozku endorfiny – hormony štěstí.

Případ 1: sauna místo komory pod schodištěm

Málo využívané místo pod betonovými schody, kde byla dříve komora, jsme proměnili v luxusní mini-saunu pro jednu osobu.

Finská sauna z naší série NATIVE je vyrobena ze skandinávského smrku, topení zajišťují značková saunová kamna EOS – Filius, zádové opěrky jsou podsvícené LED světly s možností volby barevnosti. Rozměr této atypické sauny je 275 x 100 x 210 cm a v zadní části je prostor snížený kvůli schodišti.

 

Případ 2: nádherná prosklená sauna ve výklenku

Místnost s výklenkem se stala základem malého domácího wellness. Aby měl zákazník nerušený výhled do zahrady, je čelní stěna sauny NATIVE celá prosklená. Saunu roztápí saunové topidlo EOS – Thermat, regulace EMOTEC D. Lavice mají atypickou šířku 70 cm a jako základní materiál je použit skandinávský smrk.

 

Případ 3: atypická sauna v zimní zahradě

Tohle je sen každého majitele rodinného domu – celoročně obytná zimní zahrada ve spojení s finskou saunou.

Místo terasy se paní domu rozhodla vybudovat zimní zahradu. My jsme postavili atypickou saunu NATIVE se speciální zateplenou podlahou a topidlem EOS – Thermat. Majitelka si následně už sama zajišťuje výrobu prosklení do zimní zahrady.

 

Případ 4: sauna v bazénové hale domácího wellness

Tady se sauna plánovala od samého počátku. Majitelovo přání bylo mít soukromé wellness s bazénem a finskou saunou.

Klient si vybral finskou saunu MODUS z naší série Luxus. Obklad stěn je ze širokých prken africké vrby Abachi, jako topidlo slouží kamna MYTHOS. Osvětlení vytváří hvězdné nebe. Stěna sauny je doplněna solnými panely z pravé himalájské soli, sauna, díky promyšlené technologii, umožňuje i BIO provoz.

 

Zaujala vás některá atypická sauna?

Pokud máte doma prostor, který byste chtěli proměnit v saunu, pomůžeme vám. Kontaktujte nás pro nezávaznou nabídku.

Nebo se za námi zastavte v našem saunovém ukázkovém centru v Praze – Uhříněvsi, kde budete moci načerpat inspiraci (máme tam instalováno 8 různých funkčních saun) a popovídat si našimi kolegy, jak nejlépe splnit váš sen o vlastní sauně.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10