Wellness Vision

Člověk rozezná víc než 40 000 druhů vůní. Příjemné aroma ale neslouží jen k potěšení nosních receptorů. Už staří Egypťané ho využívali i pro léčebné, kosmetické a terapeutické účely. Stejně jako dnešní biosauna – potící ráj, který si podmaní hned několik vašich smyslů.

Okuste tropy s vůní borovice

Právě ve starověkém Egyptě přišli na to, že různé vůně mají na člověka odlišné účinky: aromatická borovice proti rýmě, levandule zas pro pevné nervy. Na jejich tradici dnes navazuje biosauna – kombinace finské sauny s aromaterapií.

Biosauna

Na rozdíl od klasické finské sauny je v ní ale jen 60-70 °C. Je proto vhodná i pro saunové začátečníky, děti nebo kardiaky, kteří se v stostupňových vedrech necítí dobře.

Je libo vůni?

Pokud hledáte potící zážitek s něčím navíc, je pro vás biosauna jako stvořená. Topidlo, které saunu vyhřívá, je doplněné výparníkem. Ten vytvoří tropické klima s vlhkostí kolem 30-60 % i voňavou léčivou atmosféru.

Stačí 10 nebo 20 kapek esenciálního vonného oleje a rázem se z výparníku line omamná vůně. A vy se ocitáte uprostřed aromatických tropů. V sauně se totiž vlivem tepla rozšiřují póry a přijímají éterické látky z vůní intenzivněji. Teď už jen zvolit tu pravou vůni a budete v sedmém nebi. Možností je přitom spousta.

Aroma pro použití v sauně

5 vůní pro zdravé tělo

  1. Eukalyptus – pokud se vám špatně dýchá, sáhněte po vůni eukalyptu. Protáhne horní cesty dýchací a dokonce vás zbaví chrápání.
  2. Heřmánek – ať už řešíte jakékoli starosti, chce to zachovat klid. A právě to dokáže heřmánek. Zklidní vaše tělo a odplaví napětí i stres.
  3. Máta – máte-li před sebou v práci náročný projekt, je máta tou pravou volbou. Nastartuje totiž činnost mozku, takže všechny úkoly zvládnete hravě a na jedničku.
  4. Meduňka – nejen, že vás vůně meduňky příjemně naladí, ale navíc zlepší i vaše zažívání.
  5. Citron – zaručený lék na jarní únavu. Jestli jste ospalí a unavení, nalijte do výparníku citronovou vůni – dodá energii a rozveselí vás.

Užívejte si smyslovou terapií z domova

Vůně ale není jediné, co o vás v biosauně pečuje. Barevné osvětlení – to je, oč tu běží. Stejně jako aroma mají totiž i barvy prokazatelný účinek na zdraví. Nechte na sebe spolu s vůní proudit třeba modrou barvu pro vyrovnanost nebo zelenou pro snadné usínání.

Biosauna - polévání saunových kamenů

Za opojným zážitkem přitom nemusíte cestovat přes celé město. Pořiďte si biosaunu domů. Smyslovou terapii si pak můžete dopřát, kdy se vám zachce. A do tropického vonného ráje to budete mít jen pár kroků přes obývák.

Navštivte náš pražský showroom, poradíme vám to nejlepší řešení na míru. A pokud plánujete zařadit biosaunu do svého veřejného wellness, jste u nás také na správném místě – kontaktujte nás. Společně vymyslíme funkční, stylové a zároveň úsporné řešení.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10