Wellness Vision

7 saun v obchodním centru Fontána v Teplicích

Místo původních nevyužívaných protor v obchodním centru vzniklo jedinečné wellness se saunovým světem a několika různými saunami. Proč nenabídnout návštěvníkům, kromě nákupů, také možnost relaxace a odpočinku.

Co jsme dělali?

Zákazník nám svěřil výrobu celého saunového světa. Pečlivým výběrem vhodného dřeva a důkladnou řemeslou prací tak vznikl jedinečný komplex 7 saun, které se liší teplotou i vlastnostmi.

  • Infrasauna
  • VIP sauna + 4 sauny
  • Venkovní sauna
#

Myslíte si, že sauna musí být jedna jako druhá?

Kdepak. Každá sauna je originál – stačí například použít místo nejčastěji používaného saunového topidla nová kamna BI-O s vyvíječem páry. Vznikne tak úplně jiné prostředí, kde se lidem lépe dýchá. V takové sauně se cítí skvěle i ti, kteří nemají v oblibě klasické finské sauny, protože jim nevyhovuje jejich suchý vzduch a vysoké teploty.

Tohle byl obrovský argument a důvod, proč mají v teplickém saunovém světě hned 7 saun. Chtěli nabídnout svým návštěvníkům luxus volby – každá ze saun, které jsme zde postavili, tak má jinou dispozici, velikost a jiné je i prostředí uvnitř sauny.

Saunový svět - infrasauna

Infrasauna s exkuzivními zářiči Vitae, jejichž záření proniká hluboko do podkoží a kromě prohřívání těla tak má i léčivé účinky.

VIP sauna

Sauna pro maximální soukromí – prostor až pro 4 osoby. Když milujete saunování, ale přeci jen máte ostych před ostatními. Vnitřek sauny je z kanadského cedru.

BIO sauna

Finská sauna s vyšší vlhkostí a příjemnou vůní bylinek. Speciální kamna EOS s vyvíječem páry. Více blahodárných účinků než v klasické sauně.

Infrasauna

Využívá 7 infazářičů Vitae s hloubkovým prohříváním za nižších teplot než v sauně. Prosklená stěna bronz a vnitřní obklad z cedrového dřeva.

Solná sauna

Dvě stěny jsme obložili pravou Himalájskou solí a solné cihličky jsme navíc podsvítili LED světly. Solná terapie násobí pozitivní účinky saunování. Vnitřní obklad z Hemlocku.

Venkovní sauna

Venku na terase stojí sauna Puutalo, se 3 úrovněmi lavic a boční prosklenou stěnou s výhledem na panorama Teplic a okolí. Venkovní obklad ze sibiřského modřínu a vnitřek z Hemlocku.

2x velká sauna

Dvě velké sauny se 3 výškovými úrovněmi lavic. Vnitřní dřevěný obklad Hemlock a elektrické saunové topidlo 18 KW. Obě sauny mají podobný půdorys, jen jsou zrcadlově otočené.

Během stavby nás potkala nepříjemná událost

Saunový svět jsme realizovali na konci roku 2017. Počasí nám však, přes veškerou přípravu a pečlivé zabezpečení, připravilo jednu krušnou chvilku a řádně nás potrápilo.

I když byla stavba venkovní sauny zajištěna pro práci za nízkých teplot, byly použity speciální plynové hořáky a stavba byla chráněna plátěnou střechou, zima byla proti nám. A jednoho dne tak, nečekaně velká sněhová nadílka, způsobila pád střechy do prostoru venkovní sauny. Přesto se nám ale podařilo následky havárie úspěšně odstranit a celou realizaci předat včas a ke spokojenosti investora.

 

Náš saunový svět vypadá a funguje přesně tak, jak jsme si představovali.

 

Cením si zejména perfektní komunikace, která byla konstruktivní a osobní. O kvalitě práce nepochybuji, sám jsem dohlížel na klíčové okamžiky montáže, ale v podstatě jsem tam byl zbytečný – bylo vidět, že si vaši chlapi poradí se vším a nic je nepřekvapí. A nejdůležitější je, že i teď, po roce, vše funguje bez sebemenších problémů.

 

ředitel Wellness Fontána

 

Přesvědčte se na vlastní oči:

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10