Wellness Vision

Od vizualizace až po sauny a parní kabinu

Wellness, které se nerodí každý den. Koncepce, návrhy a realizace wellness, kde hrají ozdravnou a relaxační roli nejen samotné procedury, ale i výhledy a klid nádherné přírody okolních hor.

Co jsme dělali?

U této náročné zakázky jsme mohli být od samého začátku a díky perfektní souhře všech zúčastněných dopadla na jedničku:

  • Konzultace, návrh a vizualizace wellness
  • Finská sauna
  • Bylinková sauna
  • Parní lázeň
#

Vizualizace, která změnila pravidla hry

Vše začalo tím, že nás klient oslovil s žádostí o konzultaci připravovaného projektu pro wellness hotel Amenity. Protože se nám zdál příliš jednoduchý a obecný, předložili jsme nezávisle i náš vlastní návrh toho, jak bychom si design hotelového wellness představovali my.

Naše vizualizace, pojetí a unikátní design se klientovi tak zalíbily, že se rozhodl pro realizaci svého wellness s námi. A to i přesto, že se jednalo o něco náročnější a dražší variantu.

Vizualizace wellness hotelu Amenity v Orlických horách

3D vizualizace wellness, kterou to vše začalo. Pohled na centrální část se saunami a parní kabinou vpravo. Na malých obrázcích níže jsou vizualizace detailů jednotlivých wellness procedur.

Finská sauna

Sauna s otevřeným výhledem do lesů. S obkladem z kanadské borovice hemlock, lavice ze širokého cedru. Z reproduktorů hraje tlumená relaxační hudba, barevné LED pásky dodávají atmosféru a pomáhají, společně s vůní dřeva, navodit tu správnou atmosféru klidu. Sklo je bronzově zbarvené, topidlo EOS Zeus 36 kW se saunovými kameny dodá potřebnou teplotu i v zimních mrazech.

Bylinná sauna

Sauna s atypickým tvarováním lavic, kde si svůj soukromý ráj snadno najde každý návštěvník. Lavice z cedrového dřeva mají barevně podsvícené lemy pomocí LED pásků, obložení stěn je z širokých palubek africké vrby abachi. Na stropě je RGB barevné osvětlení, reproduktory, kamna EOS Bi-O MAX 15 kW mají nerezovou nádobu na bylinky a vyvíječ páry s automatickým dopouštěním vody.

Parní lázeň

Speciální konstrukce se síťovinou a stěrkovým povrchem, která je odolná proti vysoké vlhkosti. Dvě úrovně lavic, na každé je jiná teplota (vrchní je teplejší, spodní studenější), takže si vybere každý návštěvník. Podlaha i sedáky jsou vyhřívané, parní generátor Nordman s možností dávkování vonných esencí. Osvětlení stropu z optických vláken vypadá jako hvězdné nebe.

Finská sauna v hotelu Amenity Orlické Hory

Bylinná sauna s netypicky tvarovanými lavicemi. Vpravo saunová kamna pro BIO provoz (s vyšší vlhkostí vzduchu) a kalíškem na bylinky nebo vonné esence.

Dobré wellness se pozná nejen podle vzhledu. Naprosto zásadní vliv na to, jaký pocit si z něj vaši hosté odnesou, má jeho promyšlené uspořádání. Navrhli jsme mnoho velkých i malých wellness, takže přesně víme, jak vaši hosté přemýšlí a co preferují. Myslíme i na dostatek úložných prostor nebo na to, aby se vašemu personálu jednotlivé provozy wellness snadno a srozumitelně ovládaly.

Parní lázeň v hotelovém wellness Amenity v Orlických horách

Parní lázeň se stěnami obloženými velkoformátovou dlažbou a lavicemi z drobných keramických kostiček. Toto řešení se díky naší vlastní speciální technologii pokládky a přípravy povrchu dlouhodobě osvědčilo v mnoha předchozích realizacích.

Vypoťte ze sebe všechen stres ve finské sauně, uvolněte napětí v bylinkové sauně, odpočiňte si a relaxujte v parní lázni. Každá tato wellness procedura je jiná, liší se průběhem procedury, délkou pobytu a především rozdílným klimatem.

Finská sauna má velmi vysoké teploty, bylinková sauna má teploty mnohem nižší a navíc zvýšenou vlhkost vzduchu, parní kabina to je extrémně vysoká vlhkost vzduchu jako v deštném pralese. Široký výběr těchto tepelných procedur je zásadní pro provoz úspěšného wellness.

 

Odpočinout si nebo nabrat síly mohou hosté v moderním hotelovém wellness, které obsahuje vše, co vyžaduje i ten nejnáročnější z nich. Finská sauna, bylinná sauna, parní sauna nebo Kneippův chodík či ochlazovací bazén nebo velký bazén s protiproudem. Po dlouhém výletu, po intenzivním sportovním výkonu nebo jen tak.

 

Amenity Hotel & Resort Orlické hory | www.amenity.cz

 

Podívejte se na fotografie hotelového wellness:

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10