Wellness Vision

Modernizace saunového světa

Čtyři nejmodernější sauny v exkluzivním provedení s výbavou na přání. Díky chytrému uspořádání celého wellness má nyní dvojnásobek saunovacích kójí a přináší více zážitků návštěvníkům. Protože wellness, to jsou hlavně zážitky.

Co jsme dělali?

Rozmanitost saunového světa vytváří tyto 4 sauny, přičemž se liší teplotou, vzdušnou vlhkostí a také působením na organismus:

  • BIO aroma sauna
  • Bylinková sauna
  • Finská sauna
  • Infrakoutek s zářiči Vitae
#

Sauny pro největší lázeňské město v ČR

Když navrhujete a vyrábíte sauny pro wellness v jednom z nejznámějším lázeňských měst Evropy, není prostor pro sebemenší chybu. Díky dlouholeté spolupráci s naším lokálním partnerem 4SPA jsme měli dopředu připravenou podrobnou technickou zprávu a podklady, takže stačilo precizně dodržet výrobní postup a vybírat z dostupných materiálů jen ty nejlepší kousky.

A přesně to my umíme na jedničku. S hvězdičkou.

Karlovy Vary mají ohromnou síť hotelů a penzionů, z nichž většina z nich sauny také má. A několik z nich pochází i z našich dílen. Přesto se investor rozhodl zvětšit během náročné rekonstrukce prostory pro saunování. Téměř dvojnásobně. Že to byl dobrý nápad a skvělý podnikatelský plán prokázaly již následující měsíce.

Pohled na prosklenou finskou saunu a infrakoutek s zářiči Vitae

Design má rozhodující vliv na to, jak se budou návštěvníci wellness cítit a jaké si z něj odnesou dojmy. Dobrý design poznáte i tak, že nic nepřebývá a nic nechybí.

Aroma sauna

Je určena pro pohodlné saunování až 5 osob, je charakteristická kombinací dvou prostředí: klasické finské sauny a parní lázně. Teploty se pohybují v rozmezí 50 – 60 °C a vlhkost vzduchu je poměrně vysoká 30 – 60 %. Aroma sauna je tak vhodná i pro starší osoby a děti.

BIO aroma sauna

V této sauně se může saunovat až 5 lidí současně. Teplota se pohybuje kolem 50 – 60 °C a vlhkost vzduchu bývá v rozmezí 30 – 60 %. Regulace v biosauně udržuje stálou vlhkost i teplotu v nastaveném rozmezí, automatický výparník pak umožňuje přidání vonných esencí.

Finská sauna

Tradiční a nejznámnější typ sauny, kde je velmi suchý vzduch kolem 10 % a teploty dosahují až 100 °C. Vlhkost vzduchu lze krátkodobě zvýšit poléváním rozpálených saunových kamenů vodou. Takové podmínky jsou skvělé pro krátkodobé a  intenzivní pocení.

Prosklené sauny s pohodlnými lavicemi a rozsvícenými světly poskytují dostatek soukromí a příjemné teploty

Aroma sauna (vlevo) a finská sauna (vpravo). Hosté si mohou vybrat saunu podle toho, jaké prostředí a teplotu vzduchu mají raději.

Infrasauna

Přesněji infrakoutek, protože zde záměrně nejsou dveře. Infrapaprsky zářičů Vitae perfektně uvolní unavené svaly a překvapivě rychle vyvolají intenzivní pocení. Tím se čistí pokožka a z organismu se vyplaví škodlivé látky. Prostor umožňuje pobyt 4 sedících osob.

Nika pro technologie

Provoz sauny je možný díky promyšlené technologii. Ta je umístěna na jednom místě, což usnadňuje případné servisní zákroky a pravidelné kontroly. Provozovatel zde má k dispozici ovládací panely, silové části, rozvaděče nebo vodoměrné soustavy pro zkrápění bylin atd.

Ochlazovna

K saunování neodmyslitelně patří i ochlazení. Součástí této zakázky byly i vstupní schůdky z nerezové oceli do ochlazovacího bazénku. Ty slouží k pohodlnému vstupu, nášlapové plochy jsou protiskluzové a madla jsou z leštěné nerezové oceli. Vše atypické a na míru.

Infrasauna bez dveří se sklokeramickými zářiči Vitae

Infrakoutek se zářiči Vitae, které mají nejvíce zdravotních benefitů. Infrapaprsky prohřívají tělo přímo, takže okolní teplota vzduchu není podstatná – proto zde nejsou potřeba ani dveře. Víme, že lidé takovou volnost pohybu milují.

Vítejte v saunovém světě!

Svět saun je barevnější, než si mnozí myslí. Sauna není totiž jen ta klasická finská, která se vyznačuje velmi vysokými teplotami a suchým vzduchem. Stačí přidat trochu vlhkosti a aromatické vůně, ubrat na teplotě a rázem máme BIO Aroma saunu. Nebo bylinkovou saunu. Nebo vyměnit saunová kamna za infrazářiče a máme infrasaunu. Bez dveří, takže infrakoutek.

Vypadá to jednoduše?

Takto napsané ano, ale jen si zkuste saunu navrhnout a vyrobit. Rádi vám pomůžeme stvořit i váš saunový svět – kouzelné místo, ze kterého se vašim návštěníkům ani nebude chtít domů…

 

KV arena nabízí svým hostům kromě bazénového centra nyní i modernizovaný saunový svět. Wellness komplex je vybaven saunami, které mají různou teplotu, zvětšili jsme odpočívárnu a vše sjednotilo přírodní dřevěné obložení. Celý prostor je pojat moderně a působí zároveň klidně a příjemně.

 

KV Arena Karlovy Vary | www.KVarena.cz

 

Podívejte se na fotografie saunového světa:

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10