Wellness Vision

Myslíte si, že legendární utkání gladiátorů byla největší zábavou starověkého Říma? Chyba. Parní lázně je hravě strčily do kapsy. Právě terapie párou byla totiž zdaleka nejoblíbenějším koníčkem římských panovníků. Dopřejte si také královskou péči – pára vyžene z vašeho těla bolest kloubů i celulitidu.

Vítejte v tropickém ráji pro astmatiky i alergiky

V parní lázni zažijete pocit jako v amazonském pralese. Teplota kolem 40 °C a skoro 100% vlhkost vzduchu totiž v místnosti vytváří tropické klima. To je ideální pro astmatiky, alergiky i všechny, kterým suchý a horký vzduch v klasické finské sauně nedělá dobře.

Parní kabina to je klima jako v tropickém pralese

Stačí zavřít oči a představíte si tropický prales. V parní kabině je klima stejné jako někde v amazonii.

Kombinace nízkých teplot a vysoké vlhkosti má blahodárné účinky na váš organismus:

  • uvolňuje dýchací cesty a léčí astma,
  • působí proti bolesti kloubů a regeneruje ztuhlé svaly,
  • čistí póry a pomáhá proti celulitidě,
  • prokrvuje končetiny,
  • pomáhá proti nespavosti,
  • zvyšuje odolnost vůči nemocem.

Šokujte své tělo teplem a zimou

Chcete se cítit jako znovuzrození? Nabuďte vaše tělo šokem. Léčivých účinků totiž dosáhnete jen správným střídáním tepla a zimy. Užívejte si 15 minut v páře, pak se ochlaďte pod vlažnou sprchou a celý cyklus 2-3x zopakujte. Poděkuje vám nejen vaše zdraví, ale i mysl – v páře si vyčistíte hlavu a přestanete myslet na problémy.

Parní kabina v kombinaci s ochlazovací sprchou

Plánujete-li parní kabinu, nezapomeňte na ochlazovací sprchu. Tvoří spolu základ domácího wellness a jeden bez druhého nemohou být…

Kterou variantu zvolíte? Nakopněte se bylinkami nebo bahnem

Pokud chcete vsadit po vzoru starověkých císařů na klasiku, zařiďte si doma Římskou lázeň – teplota 43–46 °C vám příjemně rozproudí krev a 100% vlhkost uvolní dýchací cesty. Chcete-li se cítit jako na pláži, vsaďte na solnou lázeň, která do ovzduší přidává výtažky z mořské soli.

Oblíbená je i parní lázeň Hammam, doplněná o kamenný stůl na masáže – vezměte s sebou partnera a ozvláštněte si relax v páře třeba vzájemným masírováním. Jestli zvolíte lázně Rhassoul, připravte se na bahenní koupel – kromě páry bude vaše tělo hýčkat i léčivý zábal z přírodního jílu.

Parní lázeň v kombinaci s léčivým bahnem

Pobyt v parní lázni si můžete zpříjemnit zábalem z léčivého bahna. Je to silně návykové a i partnerovi tím jistě uděláte radost.

V bylinné lázni si zase užijete dokonalou aromaterapii. A pokud vám nedělá vlhký nebo horký vzduch dobře, sáhněte po parních lázních Caldarium nebo Tepidárium. V těch panuje poměrně nízká teplota vzduchu (pod 40 °C) i nižší vlhkost kolem 20-25 %.

Parní lázeň do každé rodiny

Ve starověkém Římě nechyběla parní lázeň v žádném větším domě. Bylo to místo fyzické relaxace i duševní očisty. Navažte na tradici antických obyvatel a zařaďte terapii párou do svého domácího wellness.

Hammam – Turecká parní lázeň

Hammam – vrcholný typ parní lázně. Někdy také nazývaný Turecká lázeň od místa, kde tyto lázně historicky vznikly.

Výběr je opravdu široký, pokud si nevíte rady, navštivte nás v našem pražském showroomu. Parní terapii si tam můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Načerpáte tak inspiraci a spolu s naším odborníkem si vyberete lázně přesně podle vašich představ.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10