Wellness Vision

V létě by šel do sauny jen naprostý blázen! Vždyť venku už je horko samo o sobě, tak proč své tělo ještě trápit ve vyhřáté sauně? Přináší letní saunování nějaké zdravotní výhody nebo může lidskému organismu dokonce škodit? Kde je pravda?

K čemu je saunování vlastně dobré?

Sauna působí na člověka léčivým teplem. Při teplotách kolem 100 °C se lidské tělo začíná potit a díky hlubokému prohřátí v něm začínají probíhat ozdravovací procesy. Říká se tomu regenerace.

Společně s potem se z těla vylučují škodlivé látky a toxiny. Když se potíme v sauně, obsahuje náš pot až 6x více škodlivých látek, než při běžném pocení, např. během sportovního výkonu.

Saunujte se i v létě

Zvýšená frekvence srdečního tepu zajišťuje dokonalé prokrvení každého kousku těla i orgánů.

Díky zahřátí se uvolňují svaly i klouby. Teplo má vliv i na produkci hormonů v těle: již po několika minutách v sauně roste hladina endorfinu, což je hormon dobré nálady.

Proto se vždy cítíme po saunování tak dobře.

Saunování je ve své podstatě uměle vyvolaná horečka. Zní to možná strašidelně, ale jak známo, zvýšenou teplotou tělo bojuje proto nežádoucím látkám v těle. A toho chceme dosáhnout.

Kromě toho si v sauně odpočineme a nabijeme se novou energií. Relaxace je tedy podstatnou a nedílnou součástí každého saunování. Nic vás nezbaví stresu lépe, než finská sauna.

Po každém saunování by mělo následovat ochlazení. Šoková změna teploty těla má za důsledek aktivování celého imunitního systému. Zrychlí se metabolismus a tím vším se zvyšuje obranyschopnost organismu.

Saunováním aktivujete celý váš imunitní systém

Hlavní důvod, proč se lidé vlastně saunují je to, že díky pravidelnému saunování se zvyšuje imunita a odolnost těla proti nemocem.

V předchozí větě je nesmírně důležité to slovo „pravidelnému“. Občasné saunování je totiž bezesporu skvělé, ale aby jeho účinky byly co největší, musí být opravdu pravidelné. Lékaři doporučují saunovat se alespoň 1x týdně, ideálně 2x za týden, saunoví fajnšmekři mohou i 3x týdně.

Snášejte letní horka bez problémů

Určitě víte, co dělat, když chcete v nějakém sportu vyniknout. Ano, musíte své tělo trénovat. Vystavovat ho tréninkové zátěži a tu postupně zvyšovat. A pokud chcete lépe zvládat letní tropická horka, vede k tomu stejná cesta – trénink v sauně.

Je to vlastně nesmírně jednoduché, a přitom naprosto dokonale funkční. Díky pravidelnému saunování si vaše tělo zvykne na vysoké teploty. Zlepší se termoregulační schopnost organismu. Vy se tak budete cítit skvěle i při letních venkovních teplotách kolem 30 °C, protože pro vaše tělo nebudou znamenat zvláštní zátěž. Navíc se budete mnohem méně potit.

Saunujte se i v létě pravidelně, alespoň 1x týdně

Lepší termoregulaci těla oceníte i v zimě. Budete totiž lépe zvládat i rychlé přechody ze zimy do tepla, tj. např. když se vracíte domů a venku je mráz (a obráceně to platí úplně stejně).

Dobrý vliv má saunování i na dýchací systém. Teplo v sauně pozitivně působí na svaly sliznice a usnadňuje dýchání. Horký a vlhký vzduch sauny také pomáhá rozpouštět hlen usazený v dýchacích cestách. Někteří vědci tvrdí, že pravidelné saunování dokáže léčit i astma.

Díky sauně budete krásnější a štíhlejší

Je vyzkoušeno, že sauna pomáhá tělu v hubnutí. Během každého saunování se v těle rychleji spalují tuky, protože celkový metabolismus jednoduše „jede naplno“.

Saunování vám pomůže snášet bez problémů letní horka

Saunování také pomáhá citlivé pleti. Horko v sauně otevírá kožní póry, pokožka se tak dokonale vyčistí do hloubky od různých nečistot nebo pupínků. Kůže tak mnohem lépe dýchá a její lepší prokrvení vás zbaví celulitidy nebo pomerančové kůže.

Ten, kdo se pravidelně saunuje, vám potvrdí, že nádherně napnutá a omlazená kůže není žádný mýtus.

V sauně si dobijete baterky

Letní paprsky a horka nás dokáží řádně unavit, to určitě znáte i vy. Během léta na sebe často naložíme více práce než v jiných měsících, honíme se před dovolenou, pak doháníme práci po dovolené, a to vše se projeví i na tom, jak se cítíme. Můžeme být unavení, podráždění, ve stresu.

Saunováním se zlepší termoregulační schopnost organismu

Pobyt v sauně vám dá zapomenout na vše, co vás trápí. V sauně plyne čas jinak. A to hlavně v létě potřebujeme. Lidská psychika si během saunovacího cyklu skvěle odpočine, zrelaxuje a zapomene na starosti i stres tam venku.

Sauna vás dobije, nastartuje tělo novou energií, přijdete v ní na jiné myšlenky.

Léto dává lidskému tělu řádně zabrat

Během léta se naše tělo musí vyrovnávat s ohromnou porcí nepříznivých vlivů, bakterií a virů. Jen si to představte: neustálé kolísání teplot, přechody z klimatizovaných vychlazených místností na rozpálené chodníky, koupání v rybnících, ledové nápoje, vydýchaný vzduch v autě nebo ve vlaku a nemluvě o letadle, kde v podstatě dýcháme ten samý vzduch po celou cestu. Je toho opravdu hodně.

Díky sauně budete krásnější a štíhlejší

Pravidelné saunování naučí vaše tělo se se všemi těmito vlivy mnohem lépe a efektivněji vyrovnat. Saunování v létě vám přinese spoustu výhod, které nejlépe poznáte na svém vlastním těle. A to se vám velmi rádo odvděčí.

Přijďte si prohlédnout, jak vaše budoucí sauna může vypadat a načerpejte inspiraci v našem wellness showroomu, kde vás čeká více než desítka různých saun. Domluvte si nezávaznou schůzku – kontaktujte nás.

CHCI WELLNESS SNŮ
Od dokonalé relaxace
vás dělí už jen jeden krok.

Kontaktujte nás a realizujte s námi své sny!

#

+420 257 327 220

#

Františka Diviše 1275/1a
Uhříněves, Praha 10